Pondelok, 12. apríl 2021. Meniny má Estera, zajtra Aleš.

Pčolinský o hrozbách na Slovensku: SIS eviduje aj návštevy radikálnych islamistov z Viedne

Vladimír Pčolinský
Vladimír Pčolinský
Zdroj: TASR/Martin Baumann
06.12.2020 14:00

BRATISLAVA - Slovenská informačná služba sa naďalej zaoberá hrozbami pretrvávajúcimi na Slovensku. A to nielen istou úrovňou teroristickej hrozby po útokoch vo Viedni, ale aj kybernetickými hrozbami.


Skonštatoval to riaditeľ SIS Vladimír Pčolinský po rokovaní Osobitného kontrolného výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti SIS počas uplynulých dní. 

SIS sa zaoberá i fungovaním cudzích spravodajských služieb na Slovensku. Dodal, že naďalej funguje korupcia či rozkrádanie eurofondov, no v menšej miere, pretože sa zmenila nálada v spoločnosti. Podotkol, že SIS má stále čo robiť.

Totálne zlyhanie rakúskych úradov? Škandalózny dokument po terore vo Viedni, útočník na striebornom podnose

V súvislosti s útokom vo Viedni podčiarkol, že možná "slovenská stopa" pri nákupe zbraní a streliva sa nepotvrdila. Útočník podľa jeho slov pred udalosťou zháňal strelivo na Slovensku, no nič nezohnal. "Slovenská polícia rakúskych partnerov cestou Europolu informovala o tejto veci," ozrejmil Pčolinský.

Šéf SIS o taktikách čínskych diplomatov: Lákadlo pre našich poslancov? Slovenské prostitútky!

Na otázku o pretrvávajúcich hrozbách odpovedal, že SIS nie je nadšená z toho, že aj na Slovensko chodia členovia početnej skupiny radikálnych islamistov žijúcich vo Viedni.

Podľa jeho slov pochádzajú z Balkánu alebo kaukazských krajín. "V niektorých prípadoch chodia aj do Bratislavy, keďže to majú blízko, a tomu nie sme radi," poznamenal. Na otázku, ako zabrániť hrozbám, v tejto súvislosti odpovedal, že najmä kvalitnou spoluprácou s rakúskymi partnermi.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články