°C

Utorok, 26. január 2021. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

AKTUÁLNE Padol očakávaný verdikt v prípade brutálnej vraždy Tomáša (†16): Tvrdé slová Juditinho otca!

Na snímke uprostred 17-ročná Judita prichádza na Okresný súd SR v Žiline
Na snímke uprostred 17-ročná Judita prichádza na Okresný súd SR v Žiline
Zdroj: TASR - Erika Ďurčová
27.11.2020 12:30

ŽILINA - Okresný súd v Žiline vymeral v piatok 17-ročnej Judite za obzvlášť závažný zločin vraždy nepodmienečný trest odňatia slobody 12 rokov a štyri mesiace. Podľa obžaloby mala zavraždiť 16-ročného spolužiaka Tomáša 16. mája 2019 v jednom z bytových domov na sídlisku Vlčince v Žiline.


Hovorkyňa Krajského súdu v Žiline Anna Dudová Záborská informovala, že strany v konaní podali odvolanie, respektíve si ponechali lehotu na podanie odvolania. "Rozsudok ešte nie je právoplatný," vysvetlila Záborská.

Tomáš (†16)
Obeť zatiaľ neznámeho páchateľa
Zdroj: Facebook/T.T.

Čiastočná satisfakcia

Podľa Jána Halagana, splnomocneného zástupcu matky zavraždeného Tomáša, je rozsudok vecne správny a spravodlivý. "Súd rozhodol na základe dôkazov, ktoré boli vykonané, správne. Keďže podala obžalovaná proti rozsudku odvolanie a nie je právoplatný, po 16 mesiacoch od vraždy Tomáša získala jeho rodina týmto rozsudkom aspoň čiastočnú satisfakciu," povedal Halagan.

Otec Judity: Celé obvinenie je vykonštruované

Otec odsúdenej Judity uviedol, že rozhodnutie vnímajú ako nespravodlivé a svojvoľné. "S hrubým porušením Trestného poriadku a so závažnými procesnými pochybeniami, na ktoré bolo poukázané v záverečných rečiach. Takisto dôkazná situácia jednoznačne preukázala Juditinu nevinu. Obžaloba nepredložila jediný dôkaz o Juditinej vine. Celé obvinenie je vykonštruované. Budeme sa proti tomu brániť, nikdy sa s tým nezmierime," uviedol.

Pozrite si aktuálne zábery zo súdu

Na snímke uprostred 17-ročná
Zdroj: TASR - Erika Ďurčová
Na snímke uprostred 17-ročná
Zdroj: TASR - Erika Ďurčová
Na snímke uprostred 17-ročná
Zdroj: TASR - Erika Ďurčová


Galéria

Na snímke uprostred 17-ročná Tomáš (†16) Na snímke uprostred 17-ročná Na snímke uprostred 17-ročná Smrť Tomáša šokovala celé Na snímke uprostred 17-ročná

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články