°C

Štvrtok, 28. január 2021. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Nepodarené parkovanie ho prezradilo: Polícia vodiča skontrolovala a nafúkal! Neminie ho obvinenie

Vodič nafúkal viac ako tri promile alkoholu
Vodič nafúkal viac ako tri promile alkoholu
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj
25.11.2020 11:31

PRIEVIDZA - Dopravní policajti odhalili v utorok (24. 11.) v Prievidzi vodiča, ktorý jazdil pod vplyvom alkoholu. Muža po vytriezvení neminie obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky, informovala trenčianska krajská polícia v stredu na svojej stránke na sociálnej sieti.


Vodiča Volkswagenu kontrolovali policajti po tom, čo spozorovali, ako sa na jednom z prievidzských sídlisk snaží zaparkovať a trafiť do vyznačeného miesta. "Päťdesiattriročného Prievidžana vyzvali na predloženie dokladov a vykonanie dychovej skúšky. Tá necelé dve hodiny pred obedom ukázala 1,58 mg/l, čo predstavuje 3,29 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška ukázala o niečo nižšiu hodnotu, a to 1,39 mg/l (2,90 promile alkoholu)," uviedli policajti.

Vodič nafúkal viac ako
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Vodič policajtom tvrdil, že vypil iba šesť malých pív. "Výsledky dychovej skúšky však jasne preukázali, že tých pív muselo byť podstatne viac. Prievidzskí dopravní policajti následne muža obmedzili na osobnej slobode, po vytriezvení ho neminie obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky," dodala polícia.

Vodič nafúkal viac ako
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj


Galéria

Vodič nafúkal viac ako Vodič nafúkal viac ako Vodič nafúkal viac ako

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články