°C

Streda, 3. marec 2021. Meniny má Bohumil, Bohumila, zajtra Kazimír.

VIDEO Medzi kandidátmi na generálneho prokurátora nie je ani jeden, koho by chcel Smer podporiť

Zdroj: Topky - Vlado Anjel
24.11.2020 16:15

BRATISLAVA - Strane Smer-SD sa nepáči ani jeden z kandidátov na generálneho prokurátora. Na utorkovej tlačovej konferencii to povedal líder Smeru-SD Robert Fico.


"V tejto chvíli je naše stanovisko také, že pôjdeme hlasovať, no nemáme žiadneho kandidáta, ktorého by sme chceli podporiť,“ uviedol. Fico je presvedčený, že ktokoľvek bude z kandidátov zvolený, bude „politicky tlačený“. Myslí si však, že otázka nového šéfa prokuratúry nie je najdôležitejšia. "Zamýšľame sa skôr nad tým, kam až dôjde súčasná kriminalizácia a zneužívanie prokuratúry a polície na politické účely," povedal Fico s tým, že v súčasnosti sú podľa neho zadržaní aj „nevinní ľudia“.

Spochybnil tiež možný rozpad koalície v dôsledku nezhody na voľbe generálneho prokuratúra. „Tá hra, čo tu hrá Matovič so Sulíkom, nás absolútne nezaujíma, kam by, prosím vás, išli,“ opýtal sa. Zákony, týkajúce sa sociálnych opatrení, sú podľa lídra Smeru, v súčasnosti oveľa dôležitejšie, ako otázky nového vedenia Generálnej prokuratúry (GP).

VIDEO Medzi kandidátmi na
Zdroj: Topky - Vlado Anjel

VIDEO Medzi kandidátmi na
Zdroj: Topky - Vlado Anjel

Poslanci majú voliť kandidáta na šéfa prokurátorov na aktuálnej schôdzi parlamentu, ktorá sa začala v utorok. Návrh programu počíta so stredajším termínom (25. 11.), ale je možné, že sa posunie na neskôr. Generálneho prokurátora menuje do funkcie prezident SR.

VIDEO Medzi kandidátmi na
Zdroj: Topky - Vlado Anjel


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články