Sobota, 19. jún 2021. Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

Pavol Rusko sa opäť postaví pred súd: Pokračuje pojednávanie vo veci prípravy vraždy Volzovej

Okresný súd Bratislava II bude pokračovať v hlavnom pojednávaní v kauze prípravy vraždy Sylvie Klaus-Volzovej.
Okresný súd Bratislava II bude pokračovať v hlavnom pojednávaní v kauze prípravy vraždy Sylvie Klaus-Volzovej.
Zdroj: Topky/Peter Korček
22.11.2020 13:59

BRATISLAVA - Okresný súd (OS) Bratislava II bude v piatok (27.11.) pokračovať v hlavnom pojednávaní v kauze prípravy vraždy Sylvie Klaus-Volzovej. V prípade figuruje ako obžalovaný exriaditeľ televízie Markíza Pavol Rusko, bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ alias Kýbel, na doživotie odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Černák a jeho komplic Miloš Kaštan.


Naposledy súd koncom septembra vypočul troch svedkov - medzi nimi aj v kauze televíznych zmeniek neprávoplatne odsúdeného podnikateľa Mariana Kočnera. Pavol Rusko, Lališ aj Kaštan sa ospravedlnili a dali súhlas svojim obhajcom na proces v ich neprítomnosti. Na proces eskortovali len Černáka. Pojednávalo sa, podobne ako doteraz a bude sa aj v nadchádzajúci piatok, za prísnych bezpečnostných opatrení v Ústave na výkon väzby (ÚVV) a Ústave na výkon trestu odňatia slobody (ÚVTOS) Bratislava.

Vraždu si mal objednať podľa obžaloby Pavol Rusko u Černáka, ktorý mal do nej zaangažovať bratislavskú skupinu sýkorovcov. Prvé pojednávanie sa vo veci začalo koncom mája minulého roka. Kýbel i Pavol Rusko účasť na príprave vraždy popreli. Černák a Kaštan sa k činu priznali. Predchádzajúce tohtoročné aprílové pojednávanie bolo pre ochorenie COVID-19 zrušené.

Pavla Ruska spolu s podnikateľom Marianom Kočnerom senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) 27. februára uznal vinnými za falšovanie zmeniek TV Markíza. Odsúdil ich na 19-ročný trest odňatia slobody. Marian Kočner dostal aj peňažný trest 10.000 eur. Rozsudok nebol právoplatný. Odsúdení už vtedy avizovali odvolanie, mal tak rozhodovať Najvyšší súd SR. Odvolací súd určil termín verejného zasadnutia s dvojicou na 10. a 11. novembra, ten však z dôvodu aktuálnej pandemickej situácie zrušili. Nový termín vytýčený zatiaľ nie je.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články