Streda, 12. máj 2021. Meniny má Pankrác, zajtra Servác.

Skončia vo väzbe ďalší sudcovia? Ústavný súd rozhoduje o žiadosti generálneho prokurátora

Akcia Víchrica
Akcia Víchrica
Zdroj: Jan Zemiar
29.10.2020 11:11

KOŠICE - Plénum Ústavného súdu (ÚS) SR vo štvrtok rozhodne o žiadosti generálneho prokurátora o súhlas na vzatie do väzby troch obvinených sudcov. Ide o Jozefa Kolcuna, Jarmilu Urbancovu a Davida Lindtnera. Žiadosť bola na ÚS podaná vo štvrtok ráno.


„Predseda Ústavného súdu SR Ivan Fiačan zvolal neverejné zasadnutie pléna so začiatkom o 9.30 h. Aktuálne nie je možné predpokladať, ako dlho potrvá zasadnutie pléna Ústavného súdu a ako Ústavný súd o predmetnej žiadosti rozhodne,“ uviedla hovorkyňa ÚS Martina Ferencová. Sudcom spravodajcom v danej veci je Peter Molnár.

Búrka sa zmenila na VÍCHRICU! Na NAKA vypočúvajú sudcov aj známeho milionára: VIDEO Takto ich privážali

Akcia Víchrica
Zdroj: Jan Zemiar

Jarmila Urbancová
Akcia Víchrica
Zdroj: Jan Zemiar

Monika Jankovská
Národná kriminálna agentúra zadržala
Zdroj: Maarty

 

V prípade, že ÚS žiadosť odobrí, rozhodovať o väzbe bude následne Špecializovaný trestný súd (ŠTS). Pri akcii s krycím názvom Víchrica Národná kriminálna agentúra (NAKA) v stredu (28. 10.) zadržala viaceré osoby vrátane sudcov. Obvinenia sa týkajú trestných činov korupcie, prijímania úplatku či zasahovania do nezávislosti súdu. Policajti predviedli na výsluch aj podnikateľa Zoroslava Kollára i bývalú štátnu tajomníčku na ministerstve spravodlivosti Moniku Jankovskú.


Galéria

Akcia Víchrica Akcia Víchrica Jarmila Urbancová Monika Jankovská

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články