°C

Nedeľa, 29. november 2020. Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

Poslanec zo Sme rodina má pre porušenie zákona zaplatiť pokutu vo výške 6 mesačných platov

Ľudovít Goga
Ľudovít Goga
Zdroj: TASR - Michal Svítok
21.10.2020 16:20

BRATISLAVA - Poslanec Národnej rady (NR) SR Ľudovít Goga (Sme rodina) má pre porušenie zákona zaplatiť pokutu vo výške šiestich mesačných platov. Rozhodli o tom členovia Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií na stredajšom zasadnutí.


Goga priznal, že bol konateľom spoločnosti, čo je v rozpore so zákonom o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov. Goga podľa Nadácie Zastavme korupciu uviedol v majetkovom priznaní, že nevykonáva podnikateľskú činnosť. Nadácia v podnete tvrdila, že podľa rakúskeho obchodného registra bol jediným majiteľom aj konateľom.

Členovia výboru riešili aj podnet týkajúci sa bývalej šéfky Súdnej rady SR Lenky Praženkovej súvisiaci s nesúladom medzi jej príjmami a majetkami. Podnet podal poslanec Alojz Baránik (SaS). Člen výboru Tomáš Lehotský (Za ľudí) pre TASR uviedol, že Baránik má spresniť svoj podnet, aké časové obdobie treba preskúmať, a tiež má špecifikovať, akého porušenia zákona sa mala Praženková dopustiť. Takisto má Praženková doplniť ďalšie informácie k podnetu.

Členovia výboru si tiež vyžiadajú ďalšie informácie týkajúce sa podnetu na poslanca Jozefa Šimka (ĽSNS). Poslanec mal podľa člena výboru Ondreja Dostála (SaS) ako primátor prenajať pozemok svojej firme, pričom tvrdí, že nájomný vzťah nevznikol. Podľa Lehotského si výbor vyžiada informácie, ktoré by mali objasniť, či sa pozemok využíva a či sa realizovala platba za pozemok.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články