°C

Štvrtok, 3. december 2020. Meniny má Oldrich, zajtra Barbora.

Nebezpečný výtržník (23) v Bytči: FOTO Krádež a vyhrážky, polícia musela zasahovať

Muž bol obvinení z viacerých trestných činov
Muž bol obvinení z viacerých trestných činov
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj
20.10.2020 14:52

BYTČA – Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) v Žiline obvinil zo zločinu lúpeže a prečinov nebezpečného vyhrážania, poškodzovania cudzej veci a krádeže 23-ročného Michala z Košíc. Podľa hovorcu Krajského riaditeľstva (KR) PZ v Žiline Radka Moravčíka mal obvinený muž vojsť v piatok (16. 10.) do priestorov súkromnej spoločnosti v Bytči a s nožom v ruke ohrozovať obsluhu.


"V priestoroch súkromnej spoločnosti mal zobrať motocyklistickú prilbu, rukavice a bundu. Opakované výzvy na vrátenie vecí neakceptoval a s nožom v ruke mal ohrozovať obsluhu, ktorá z obavy o svoj život vybehla z budovy. Obvinený muž mal poškodiť dvere na prevádzke a prejsť na neďalekú čerpaciu stanicu. Tu sa pod hrozbou bezprostredného násilia chcel zmocniť naštartovaného motorového vozidla Range Rover. S vozidlom sa nevedel pohnúť, preto mal z neho vystúpiť a smerovať k miestnemu cintorínu, kde sa s nožom v ruke mal vyhrážať ďalšej osobe, ktorá od neho žiadala vrátenie prilby a bundy," informoval Moravčík.

Muž bol obvinení z
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Doplnil, že muža zadržala privolaná policajná hliadka a eskortovala ho na policajný útvar. "Pri udalosti k zraneniu osôb nedošlo. Vyšetrovateľ PZ spracoval podnet na návrh na vzatie obvineného muža do väzby," dodal krajský policajný hovorca.

Muž bol obvinení z
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj


Galéria

Muž bol obvinení z Muž bol obvinení z Muž bol obvinení z

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články