Streda, 1. december 2021. Meniny má Edmund, zajtra Bibiana.

Epidemiológovia v Banskobystrickom kraji zaznamenali výraznejší vzostup chrípky

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
27.09.2020 17:21

BANSKÁ BYSTRICA - Výraznejší vzostup chorobnosti na akútne respiračné ochorenia (ARO), najmä chrípku a jej podobné ochorenia (CHPO), zaznamenali v tomto týždni epidemiológovia v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK). Ako informovala Mária Tolnayová, hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici, je to pravdepodobne signál začiatku tohtoročnej chrípkovej sezóny.


Podľa nej výskyt ARO v BBSK stúpol v porovnaní s uplynulým týždňom o 35 percent, výskyt CHPO o 80 percent. Oproti vlaňajšiemu obdobiu je chorobnosť nižšia. Odborníci z RÚVZ aktuálne evidujú 2432 chorých, čo predstavuje chorobnosť 743 ľudí na 100.000 obyvateľov. Počet chorých na chrípku je 94, čo je necelých 30 osôb na 100.000 občanov.

V obci Bacúch v Breznianskom okrese museli z dôvodu zvýšeného počtu ochorení prerušiť výchovno-vzdelávací proces v materskej škole. Najvyšší počet chorých je v okresoch Rimavská Sobota, Zvolen, Žiar nad Hronom a Poltár. Ide najmä o občanov v produktívnom veku a seniorov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články