°C

Piatok, 23. október 2020. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Zatknutie sudcov je potvrdením, že reformy v justícii sú potrebné, vyhlásila ministerka Kolíková

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková
Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
16.09.2020 12:15

BRATISLAVA - Zatknutie sudcov zo Žiliny považuje ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) za potvrdenie toho, že reformy v justícii sú potrebné. Uviedla to v stredu počas rokovania vlády.


"Jedna vec je vyšetriť všetky podozrenia, ktoré súvisia s korupciou v justícii. A mať z nich čo najskôr výsledky, ktorým budeme rozumieť," povedala šéfka rezortu spravodlivosti. Ako ďalej tvrdí, na druhej strane tieto prípady nasvedčujú, že je na mieste urobiť aj niektoré systémové opatrenia.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

"Tie, ktoré máme v pláne, súvisia aj s novou súdnou mapou. Nová súdna mapa bude znamenať v konečnom dôsledku zrýchlenie a skvalitnenie súdnych rozhodnutí," povedala Kolíková. Vedľajším efektom má byť podľa jej slov "pretrhnutie korupčných väzieb". "Ja si myslím, že práve teraz sa ukazuje, že takáto zmena je pre Slovensko nevyhnutná," uzavrela Kolíková.

Na začiatku týždňa zadržala Národná kriminálna agentúra päť osôb počas akcie s krycím názvom Plevel. Tá súvisí s korupčnou činnosťou. Počas akcie bol zadržaný Daniel Béreš, sudca Okresného súdu Žilina s dočasne pozastaveným výkonom funkcie. Ústavný súd v utorok (15. 9.) súhlasil s jeho vzatím do väzby.


Galéria

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články