Nedeľa, 18. apríl 2021. Meniny má Valér, zajtra Jela.

Proces so starostom Dolného Chotára Františkom Dorom a spol. odročili

Na snímke obvinený starosta obce Dolný Chotár František D. v sprievode ZVJS prichádza na hlavné pojednávanie.
Na snímke obvinený starosta obce Dolný Chotár František D. v sprievode ZVJS prichádza na hlavné pojednávanie.
Zdroj: TASR - Jakub Kotian
14.09.2020 17:20

BRATISLAVA - Trojčlenný senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku odročil proces so starostom Dolného Chotára Františkom Dorom a spol. na 29. septembra.


V pondelok, ako aj uplynulý štvrtok (10. 9.) vypovedal pred súdom na dlhoročný trest odňatia slobody odsúdený Juraj Bugár alias Bugi. Svedok vypovedal k vraždám, kde bol priamym či nepriamym účastníkom, a to v pondelok k vražde bieleho koňa Kristiána Madarásza a vo štvrtok aj k vražde Petra Nagya.

V tejto kauze František D., jeho syn František D. mladší, Ladislav A. a Roland Sz. čelia obžalobe z viacerých vrážd, podvodu, drogovej trestnej činnosti, ako aj z členstva v skupine sátorovcov. Podľa obžaloby mali svoje obete zadržať v prezlečení za policajtov.

Vraždy si objednal u jednej z najbrutálnejších zločineckých skupín na Slovensku

Podľa prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Bohdana Čeľovského po prvý raz na Slovensku stojí pred súdom aktívny politik, ktorý si objednal viacero vrážd u zločineckej skupiny. Vraždy si objednal u jednej z najbrutálnejších zločineckých skupín na Slovensku, teda u sátorovcov. Počas termínov by mali vypovedať ako svedkovia minimálne piati členovia gangu sátorovcov. Medzi nimi aj vysokopostavený člen gangu Zsolt Nagy alias Csonti, ktorého v minulosti právoplatne odsúdili na 22 rokov odňatia slobody. Ďalší termín v kauze je okrem konca septembra naplánovaný na 1. októbra.

Vraždy si mal objednávať František D. ako spôsob umlčania takzvaných bielych koní. Niektoré boli vykonané tak, že zastavili svoje obete pod zámienkou policajnej kontroly. V policajnom prestrojení ich presunuli do priestorov bývalej čárdy, ktorá patrila ďalšiemu členovi skupiny. Obeti následne dali na ruky putá, niekoľko hodín ju strážili a potom presunuli na miesto s vykopaným hrobom. Tam ju usmrtili zaškrtením. Za takýto skutok mali inkasovať vykonávatelia vraždy vtedajšie tri milióny korún s tým, že sa jedna z týchto vrážd mala stať medzi rokmi 2003 a 2004. Gang mal mať na svedomí viac ako 80 ľudských životov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články