Utorok, 20. apríl 2021. Meniny má Marcel, zajtra Ervín.

Colníci na Kysuciach naháňali zlodeja peňazí: Odcudzenú hotovosť mal vo vrecku nohavíc

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: FB/Celní správa České republiky
14.09.2020 12:45

ŽILINA – Muža, ktorý prepadol čerpaciu stanicu na Kysuciach a ušiel, hľadala hliadka príslušníkov finančnej správy zo žilinského colného úradu. Spozorovala ho v neďalekom lesnom poraste, odcudzenú finančnú hotovosť mal vo vrecku nohavíc. V pondelok o tom informovala hovorkyňa Colného úradu Žilina Božena Chríbiková.


"Príslušníkov finančnej správy po príchode do priestorov čerpacej stanice informovala obsluhujúca, že ju pred niekoľkými minútami prepadol muž, ktorý jej odcudzil finančnú hotovosť vo výške približne 1000 eur. Mal mať pri sebe nôž," načrtla hovorkyňa.

Po tom, ako na miesto prišla policajná hliadka a požiadala o súčinnosť pri pátraní po podozrivej osobe, sa príslušníci finančnej správy pustili do hľadania. "Informácie o výzore muža, ako aj o priebehu udalosti mali od svedka z priľahlého parkoviska. Približne po dvoch hodinách zdolávania hustých porastov, brodenia sa potokom a za výdatného dažďa spozorovali v kríkoch muža, ktorého vzhľad zodpovedal opisu," dodala Chríbiková.

Hliadky osobu obkľúčili, spacifikovali a obmedzili na osobnej slobode, pretože kládla odpor. Pri bezpečnostnej prehliadke jej v zadnom vrecku nohavíc našli finančnú hotovosť. Zistili, že ide o 18-ročného mladíka z obce Kelčov. "Na pokračovanie v ďalších úkonoch si ho prevzala výjazdová skupina Okresného riaditeľstva Policajného zboru Čadca," konkretizovala hovorkyňa.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články