Streda, 17. august 2022. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

Zmluvy medzi Tiposom a poradcom Hegera sú hanbou, tvrdí Sulík: Reagoval aj Žiga

Richard SulíkGaléria fotiek (4)
Richard Sulík
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

BRATISLAVA - Zmluvy medzi štátnou lotériovou spoločnosťou Tipos a advokátskou kanceláriou Michala Miškoviča, ktorý je poradcom ministra financií Eduarda Hegera, sú hanbou. Povedal to minister hospodárstva Richard Sulík v nedeľnej diskusnej relácii Na telo na TV Markíza s tým, že sa s nimi treba vysporiadať.


"Vrhá to nepekné svetlo, lebo to pripomína 'smerácke' časy. Bolo by lepšie, keby takéto zmluvy neboli uzavreté," povedal Sulík.

Exminister hospodárstva na margo toho reagoval, že vládna koalícia niečo hovorí a niečo iné robí. Tendre, ktoré vznikli s Miškovičom, sú podľa Žigu podivné, pretože tam figurujú tie isté oslovené právnické kancelárie. "Neviem si predstaviť, ako by Matovič vystrájal, keby sa to dialo za našich vlád," podotkol.

Zmluvy medzi Tiposom a
Galéria fotiek (4)
Peter Žiga
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Predanie Fun rádia je podľa Sulíka na predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi. Na margo reklamnej zmluvy medzi Tiposom a firmou vlastniacou Fun rádio spojenou s Kollárom, povedal, že "dochádza ku konfliktu záujmov a bolo by dobré, ak by ho Kollár nevlastnil".

Žiga považuje za správne, že prezidentka vetovala zákon o elektronických komunikáciách. Pripomenul, že opozícia zákon kritizovala aj preto, že šiel v skrátenom legislatívnom konaní.

Prečítajte si viac: Človek blízky Hegerovi profituje na štátnych zákazkách: Suma prevyšuje 800-tisíc, Drucker vypenil

Na otázku, či poslanec za Smer-SD Jaroslav Baška vstúpi do novovznikajúcej strany Petra Pellegriniho Hlas-SD, Žiga odpovedal, že "to je možné". Taktiež je podľa neho vylúčené, že Hlas-SD sa zlúči s mimoparlamentnou stranou Dobrá voľba.

Zmluvy medzi Tiposom a poradcom Hegera sú hanbou, tvrdí Sulík: Reagoval aj Žiga

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články