Piatok, 3. december 2021. Meniny má Oldrich, zajtra Barbora.

FOTO Ďalšia svadba v politických kruhoch: Hovorkyňa Richarda Sulíka si so ženíchom povedala svoje áno

Zdroj: archív K.S.
30.08.2020 12:00

KOLTA - Má pestrú minulosť. Vo svojej kariére už skúsila aj to, čo to znamená byť vojačkou, speváčkou či hovorkyňou. Práve tohto posledného remesla sa stále drží Katarína Svrčeková, ktorá robí hovorkyňu ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi. V uplynulých dňoch sa však krásna blondínka rozhodla vydať a urobila tak v jej rodnej obci Kolta, kde vyrastala. Na veselici rozhodne nechýbal ani minister a ďalší SaSkári.


Krásna hovorkyňa však už nebude zrejme viac Svrčeková, ale Matejková. Svoje áno sa totiž rozhodla povedať trenčianskemu krajskému predsedovi liberálov Ladislavovi Matejkovi. "Celá príprava svadby trvala 69 dní. Chceli sme čím skôr byť svoji, tak sme sa poponáhľali," povedala pre Topky čerstvá manželka Ladislava Matejku.

FOTO Ďalšia svadba v
Zdroj: archív K.S.

Na hostine aj SaSkári a nový gril od kuchára Sulíka

Na svadbu prišiel mladomanželom zagratulovať aj tím SaS v podobe jej šéfa a ministra hospodárstva Richarda Sulíka či predsedníčky zdravotného výboru v parlamente Janky Cigánikovej. Nechýbali ani svadobné dary. 

FOTO Ďalšia svadba v
Zdroj: archív K.S.

"Od Richarda Sulíka sme dostali, ako od správneho kuchára, elektrický gril. Vie, že môj manžel rád griluje. Pozvali sme najbližšiu rodinu a blízkych priateľov. Šéf Správy štátnych hmotných rezerv Ján Rudolf, predseda HBU Bohumír Zvrškovec s manželkou Marcelou, št tajomník MZV Martin Klus..." prezradila šťastná hovorkyňa.

FOTO Ďalšia svadba v
Zdroj: archív K.S.

FOTO Ďalšia svadba v
Zdroj: archív K.S.

Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus podľa fotografií počas hostiny sedel neďaleko Sulíka. Nevesta nám prezradila aj to, prečo sa rozhodla pre obec Kolta. "Podľa našich rodinných tradícií miesto na svadbu vyberá nevesta. Kolta je moja rodná obec a vždy som snívala o svadbe na Studničke, čarovnom pútnickom mieste. V blízkosti je krásny penzión Radmilla, kde výborne varia a ručne vyrábajú višne v čokoláde," priznala Svrčeková, po novom Matejková.

FOTO Ďalšia svadba v
Zdroj: archív K.S.

A čo rúška?

Z fotografií vidieť, že hostia na hostine nemali uprostred druhej vlny pandémie nového koronavírusu rúška, no aj toto sa objasnilo. "Sobáš aj hostina boli vonku, hoci pre prípad zlého počasia sme mali pripravenú aj strechu. Na exteriér sa opatrenia nevzťahujú," vysvetlila nevesta. Podobne to pre Topky vysvetlil aj štátny tajomník Martin Klus. "Práve pre opatrenia ÚVZ bol obrad (pútnické miesto Studnička), aj následná spoločenská časť (otvorený stan) realizované v exteriéri," dodal Klus.

Okrem toho sú mladomanželia aj organizátormi Trenčianskej bežeckej ligy a ako svadobný dar dostali zelené mikiny.

FOTO Ďalšia svadba v
Zdroj: archív K.S.


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články