°C

Piatok, 18. september 2020. Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

KORONAVÍRUS Premiér navrhol konzíliu, aby prvé dva týždne školáci nosili rúška aj v triede

Zdroj: Topky/Maarty
13.08.2020 13:50

BRATISLAVA - Premiér Igor Matovič (OĽANO) navrhol na prebiehajúcom štvrtkovom konzíliu odborníkov, aby sa nariadila povinnosť nosiť rúška aj v triede počas prvých dvoch týždňov v škole. Informoval o tom na sociálnej sieti.


"Viem, že to nebude úplne príjemné, ale je to mimoriadne dôležité opatrenie. Zďaleka sa totiž nepotvrdila teória, že deti COVID-19 neprenášajú," argumentuje predseda vlády.

Dočasné nosenie rúšok v triede by malo byť podľa neho preventívnym opatrením pre prípad, ak rodičia nebudú zodpovední a zataja, že boli v rizikovej krajine a ohrozia ostatné deti v škole. "Pani prezidentka vetovala zákon, ktorý by nám 'nezodpovedníkov' identifikoval. Bohužiaľ," podotkol. Odkazoval tak na vrátený zákon o elektronických komunikáciách. Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR mal umožniť získavať od operátorov telefónne čísla ľudí, ktorí sa nachádzali v "červených" krajinách.

Myslíte si, že to deti počas prvých dvoch týždňov s rúškami v škole počas teplého počasia po zdravotnej stránke zvládnu?

Áno

148

Nie

781

Počet hlasov: 929


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články