°C

Streda, 5. august 2020. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

VRAŽDA KUCIAKA Andruskó opäť usvedčoval Kočnera! Zsuzsovej hlasný smiech aj ďalšie obvinenie Bödöra

Dvadsiaty deň pojednávania v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka.
Dvadsiaty deň pojednávania v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka.
Zdroj: Topky.sk, TASR
21.07.2020 05:55

PEZINOK - Pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej senát Špecializovaného trestného súdu prerušil do štvrtka, keď hodlá vypočuť opätovne kriminalistu z odboru IT Dušana Mikulaja.


Uź dvadsať dní trvá hlavné pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, pri ktorej zomrela aj jeho snúbenica Martina Kušnírová.

VRAŽDA KUCIAKA Andruskó ukázal tvár! Zsuzsovej nadávky, prestrelka s Kočnerom: Vytiahol aj Bödöra!

V pondelok zarezonovala najmä opätovná výpoveď už odsúdeného Zoltána Andruskóa. Ten znova poprel, že by obžalovanej Alene Zsuzsovej dlhoval peniaze, no prišlo aj ďalšie prekvapenie. 

Zoltán Andruskó odchádza zo Špecializovaného trestného súdu v Pezinku

Bödör mal zahladiť stopy

Andruskó, okrem toho, že prvýkrát na verejnosti ukázal svoju tvár a prišiel bez kukly, povedal, že obvinený nitriansky podnikateľ Norbert Bödör mal byť tým, ktorý chcel zahladiť stopy po vražde. 

Zoltán Andruskó prvýkrát bez kukly
V pojednávacej miestnosti je
Zdroj: Topky.sk

Norbert Bödör
VRAŽDA KUCIAKA Andruskó opäť
Zdroj: TASR - Martin Baumann

V súvislosti s výpoveďou Andruskóa požiadal obhajca Aleny Zsuzsovej Štefan Neszméry senát, aby predvolal Dušana Kracinu. Ten sa mal podľa Andruskových slov angažovať v hľadaní bieleho koňa, ktorý by na popud práve Bödöra zobral na seba vinu v kauze vraždy novinára. Od Tomáša Szabóa mal za týmto účelom zháňať aj zbraň použitú na vraždu Kuciaka a Kušnírovej.

Zsuzsovej hlasný smiech

Andruskó opäť svedčil proti obžalovanému Marianovi Kočnerovi aj Alene Zsuzsovej. Tá ho dokonca priamo v pojednávacej miestnosti nazvala "debilko". Zsuzsová však tentokrát pútala pozornosť aj hlasným smiechom.

Niekoľkokrát sa zasmiala na odpovediach Andruskóa alebo na sarkastických poznámkach Kočnera pri svojej obhajobe. 

VRAŽDA KUCIAKA Andruskó opäť
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Vypovedať bude znalec

Pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej senát Špecializovaného trestného súdu prerušil do štvrtka, keď hodlá vypočuť opätovne kriminalistu z odboru IT Dušana Mikulaja. Mikulaj mal pred senátom ŠTS vypovedať aj v pondelok, k jeho výsluchu napokon senát nepristúpil. Znalca navrhol prokurátor, obhajoba a obžalovaní súhlasili. 

Mariana Kočnera odvážajú zo Špecializovaného trestného súdu v Pezinku

Pojednávanie sa však už blíži do finále a obhajcovia, ako aj splnomocnenci poškodených, sa pomaly pripravujú na záverečné reči. 

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní neprávoplatne odsúdený Miroslav Marček, Tomáš Szabó, Alena Zsuzsová a Marian Kočner. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.


Galéria

Dvadsiaty deň pojednávania v Zoltán Andruskó prvýkrát bez Norbert Bödör

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada
VIDEO: Vlado Anjel

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články