°C

Pondelok, 26. október 2020. Meniny má Demeter, zajtra Sabína.

Najvyšší súd rozhodol v kauze Búrka: Ďalší obvinený sudca ostáva vo väzbe

Obvinený Richard Molnár
Obvinený Richard Molnár
Zdroj: TASR - Ján Krošlák
14.07.2020 12:41

BRATISLAVA – Senát Najvyššieho súdu SR ponecháva vo väzbe Richarda Molnára, ktorý je obvinený z korupčnej trestnej činnosti v kauze Búrka. Zrušil tak uznesenie Špecializovaného trestného súdu, voči ktorému podala sťažnosť prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.


Senát Juraja Klimenta zrušil uznesenie ŠTS v celom rozsahu, čím zamietol žiadosť Richarda M. o prepustenie na slobodu. Spolu s tým neprijal ani ponuku dôveryhodnej osoby, ktorou mal byť kolega Richarda M. z Krajského súdu v Bratislave – sudca Peter Šamko.

Molnár ostáva vo väzbe

Klimentov senát tiež odmietol náhradu väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka a peňažnú záruku. "Z uvedeného teda plynie, že senát 5 T ponechal obvineného Richarda M. vo väzbe z dôvodov tzv. kolúznej a pokračovacej väzby," ozrejmila Važanová.

Richard M. je jeden z viacerých sudcov, ktorých zadržala a obvinila v marci Národná kriminálna agentúra počas akcie Búrka. Proti Molnárovi vypovedá tak ako proti viacerým sudcom niekdajší bratislavský sudca Vladimír Sklenka. Ten mal byť korumpovaný Marianom Kočnerom, ktorý je v kauze tiež obvinený.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články