Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Saková vyčíta ministrovi vnútra postoj k Lučanskému, ocenila prácu šéfa PZ

Roman Mikulec a Denisa Saková
Roman Mikulec a Denisa Saková
Zdroj: TASR - Vladimír Benko/MV
29.06.2020 11:25

BRATISLAVA - Milan Lučanský je muž na pravom mieste, myslí si to poslankyňa Národnej rady (NR) SR a bývalá ministerka vnútra Denisa Saková. Je podľa nej šikovným a spoľahlivým policajným prezidentom.


Súčasného šéfa rezortu Romana Mikulca (OĽaNO) na sociálnej sieti upozornila, že za 100 dní vlády sa má čím pochváliť aj vďaka práci Lučanského počas pandémie nového koronavírusu. Šéf Policajného zboru (PZ) podľa nej bezdôvodne upadol do nemilosti.

"Policajný prezident ukázal svoje kvality mnohokrát, počas koronakrízy koordinoval policajné zložky pri hraničných kontrolách či karanténe osád na výbornú," zhodnotila Saková. Celé Slovensko je podľa nej vďačné policajtom a ich prezidentovi za ich húževnatosť, profesionalitu a nasadenie.

Milan Lučanský
 Milan Lučanský
Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Minister podľa Sakovej nehodnotí šéfa polície podľa výsledkov, ale podľa vyfabulovaných informácií, ktoré nevie ani konkretizovať. "Som zvedavá na posun polície v ďalších mesiacoch, ak vám prezident Lučanský odíde," poznamenala.

Prezident PZ Milan Lučanský sa má do konca mesiaca rozhodnúť, či odstúpi z funkcie. Minister jeho budúcnosť dovtedy nechce komentovať.


Galéria

Roman Mikulec a Denisa Milan Lučanský

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články