°C

Sobota, 11. júl 2020. Meniny má Milota, zajtra Nina.

Prokurátor ÚŠP sa bude zaoberať sťažnosťami obvinených v rámci akcie Dobytkár

NAKA v rámci akcie Dobytkár zadržala sedem osôb
NAKA v rámci akcie Dobytkár zadržala sedem osôb
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
01.06.2020 15:01

BRATISLAVA - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) sa bude zaoberať sťažnosťami obvinených, zadržaných v rámci policajnej akcie Dobytkár.


Sťažnosti podali aj bývalý riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Juraj K. a finančník Martin K., ktorí sú vo väzbe. "Vyšetrovateľ predložil prokurátorovi ÚŠP vyšetrovací spis spolu so sťažnosťami piatich fyzických osôb a jednej právnickej osoby proti uzneseniu o vznesení obvinenia, o ktorých prokurátor rozhodne," uviedla  hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

O väzobnom stíhaní Juraja K. a Martina K. rozhodol Najvyšší súd (NS) SR 14. mája. Súd zamietol sťažnosti obvinených voči aprílovému rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku ako nedôvodné. Stíhaní sú pre pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku spolupáchateľstvom. NS SR neprijal písomný sľub Martina K. a neprijal ani peňažnú záruku vo výške 200.000 eur.

Dvojicu zadržali 22. apríla v rámci pokračujúcej policajnej akcie Dobytkár. Počas nej zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v ostatných týždňoch viacero ľudí pre korupčné trestné činy a legalizáciu príjmov z trestnej činnosti. Celková výška prijatých úplatkov zo strany Juraja K. a Martina K. predstavuje podľa polície sumu vo výške 924.000 eur.

Koncom mája polícia na sociálnej sieti informovala, že v akcii Dobytkár sa našli ďalšie úplatky. V tomto prípade predstavujú prípadné prijaté úplatky sumu vo výške 1.840.000 eur. Vyšetrovateľ NAKA rozšíril obvinenie proti piatim fyzickým a trom právnickým osobám za korupčnú trestnú činnosť v súbehu s legalizáciou príjmu z trestnej činnosti.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články