°C

Utorok, 19. január 2021. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Podmanický nevstupuje do iného klubu: Chce spájať konzervatívnych poslancov

Ján Podmanický
Ján Podmanický
Zdroj: SITA/Jana Birošová
22.05.2020 07:20

BRATISLAVA - Poslanec parlamentu Ján Podmanický chce pracovať na spájaní konzervatívnych poslancov koalície a opozície pri presadzovaní hodnotových zákonov. Povedal to s tým, že do žiadneho poslaneckého klubu nevstupuje. Podmanický svoj odchod z klubu Smeru-SD, ako aj zo strany oznámil tento týždeň.


"Chcem sa plne venovať spájaniu konzervatívnejšie ladených poslancov koalície a opozície za spoločný postup pri presadzovaní hodnotových zákonov," povedal Podmanický. Prvým krokom tzv. hodnotovej platformy je podľa neho zákon o voľných nedeliach, ktorý už do parlamentu predložil. "Budeme prinášať aj ďalšie zákony a budeme pre ne hľadať podporu naprieč politickým spektrom," doplnil.

Podmanický sa pridal k hodnotovej platforme konzervatívnych poslancov, ktorú avizovali predstavitelia strany KDŽP pôsobiaci ako poslanci v klube ĽSNS. Pozvali do nej aj koaličných poslancov, hnutie OĽaNO deklarovalo, že sa k iniciatíve nepridá.

Podmanického krok kritizovala časť vedenia Smeru-SD, po kritike preto oznámil odchod. Podľa svojich slov nechce byť príčinou ďalšieho nárastu napätia v Smere-SD. Povedal tiež, že neprechováva názory podpredsedu Petra Pellegriniho, ktorý je podľa neho viac liberál ako ľavičiar. Tlak na Podmanického odchod považuje šéf Smeru-SD Robert Fico za hrubú politickú chybu, napísal to v liste spolustraníkom.

Poslanec sa podľa neho podieľal na prijatí opatrení, ktoré pomohli strane dosiahnuť vo voľbách viac ako 13 či 14 percent. Záujem pridať sa k hodnotovej platforme avizoval okrem Podmanického aj ďalší poslanec zo Smeru-SD Marián Kéry. Ten oznámil, že zo strany neodchádza.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články