Streda, 12. máj 2021. Meniny má Pankrác, zajtra Servác.

AKTUÁLNE Náčelník mestskej polície v Bratislave končí: Vallo prijal jeho rezignáciu

Marek Gajdoš a Matúš Vallo (v pozadí)
Marek Gajdoš a Matúš Vallo (v pozadí)
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
27.04.2020 12:59

BRATISLAVA - Primátor hlavného mesta SR Bratislavy Matúš Vallo prijal rezignáciu náčelníka Mestskej polície (MsP) Mareka Gajdoša, ktorý svoju funkciu ponúkol po tom, ako jazdil pod vplyvom alkoholu. Gajdoša zároveň požiadal, aby MsP viedol do konca júna, dokedy by malo mesto zrealizovať výberové konanie na nového šéfa mestských policajtov.


Vallo priznal, že pri rozhodovaní bral do úvahy nevyhnutné vyvodenie zodpovednosti za vážne pochybenie a zároveň kredit, ktorý Gajdoš ľudsky i profesionálne zanechal. Náčelník mestskej polície Marek Gajdoš ponúkol svoju rezignáciu koncom minulého týždňa. Vo štvrtok mu po škodovej udalosti s motorovým vozidlom, pri ktorej nebol nikto iný účastný ani poškodený, namerala hliadka polície zvyškový alkohol.


Bývalý šéf vyšetrovacieho tímu Gorila havaroval! Alkohol a mikrospánok: Gajdoš ponúkol funkciu


Vallo prijal rezignáciu, zlyhanie je vážne

„Akokoľvek som nad tým uvažoval, prišiel som k záveru, že nie je možné mať oboje. Po zvážení všetkých okolností som sa preto rozhodol ponúknutú rezignáciu náčelníka mestskej polície prijať,“ uviedol Vallo na sociálnej sieti. Zlyhanie, ktorého sa dopustil, považuje primátor Bratislavy za príliš vážne na to, aby naďalej mohol stáť na čele mestskej polície „Zároveň je pre mňa ale veľmi dôležité, aby v súčasnej situácii počas koronakrízy a vzhľadom na dôležitú úlohu príslušníkov zboru bol zabezpečený riadny a plynulý chod mestskej polície,“ napísal. 

AKTUÁLNE Náčelník mestskej polície
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Požiadal preto súčasného náčelníka mestskej polície, aby v tejto pozícii zotrval do konca júna. „Dovtedy chcem, aby sme vypísali a zrealizovali otvorené výberové konanie na túto pozíciu, z ktorého budem môcť navrhnúť zastupiteľstvu nové meno. Marek Gajdoš urobil chybu, nespôsobil škodu nikomu a ani nikomu neublížil. Ublížil len sebe,“ dodal Vallo s tým, že trest za toto osobné zlyhanie je podľa jeho názoru dostatočný, aby táto udalosť ďalej neovplyvnila jeho budúci profesný život. „Spoznal som ho ako čestného človeka a budem mu držať aj ďalej palce.“

Náčelník Mestskej polície Bratislava Marek Gajdoš, ktorý bol v minulosti šéfom vyšetrovacieho tímu kauzy Gorila, ponúkol v piatok (24. 4.) vedeniu hlavného mesta svoju rezignáciu. Dôvodom je, že vo štvrtok (23. 4.) večer mal so svojím autom nehodu a polícia mu namerala v dychu zvyškový alkohol. Gajdoš sa k tomu priznal na sociálnej sieti. K nehode podľa jeho slov došlo tak, že v dôsledku mikrospánku zišiel s autom z cesty a spôsobil škodovú udalosť.


Galéria

Marek Gajdoš a Matúš

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články