°C

Nedeľa, 20. september 2020. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.

FOTO Viac ako 50 hasičov zasahuje pri požiari lesa: Terén je ťažko dostupný

Zasahuje viac ako 40 hasičov
Zasahuje viac ako 40 hasičov
Zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru
02.04.2020 19:27

DOMANIŽA - Viac ako 50 hasičov momentálne zasahuje pri požiari lesa v ťažko dostupnom teréne v katastri obce Domaniža v Šibeničnej doline v okrese Považská Bystrica. Informovala o tom Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).


"Požiar vypukol pred pol piatou popoludní a zasiahol hrebeň na rozhraní medzi Trenčianskym a Žilinským krajom. Pri udalosti momentálne zasahujú profesionáli z Považskej Bystrice, Púchova a Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a dobrovoľní hasiči z obcí Prečín, Fačkov, Horný Lieskov a Ďurďové," priblížila Farkasová.

Zasahuje viac ako 40
Zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Hasiči podľa Farkasovej absolvujú cestu k požiarisku približne 500 metrov na štvorkolkách a šesťkolkách, ďalších 400 metrov idú peši. "Požiar, ktorý zasiahol koreňový systém, momentálne hasia pomocou genfovakov," uzavrela.

Zasahuje viac ako 40
Zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Hasičom sa už podarilo lokalizovať požiar lesa v Šibeničnej doline v katastri obce Domaniža v okrese Považská Bystrica. Informovala o tom Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Dodala, že viac ako 50 hasičov má požiar pod kontrolou a momentálne pracuje na jeho likvidácii.


Galéria

Zasahuje viac ako 40 Zasahuje viac ako 40 Zasahuje viac ako 40

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články