°C

Sobota, 6. jún 2020. Meniny má Norbert, zajtra Róbert.

KORONAVÍRUS Aktuálna situácia bude mať negatívny dosah na rozpočet, tvrdí hlavné mesto

Koronavírus
Koronavírus
Zdroj: Getty Images
23.03.2020 10:20

BRATISLAVA - Aktuálna situácia okolo nového koronavírusu bude mať bezpochyby negatívny dosah na rozpočet mesta Bratislava. Odhad dosahov je v miliónoch eur. Potvrdil hovorca hlavného mesta Peter Bubla.


Ekonomické dôsledky sú podľa magistrátu dvojaké, a to vyššie výdavky spojené s preventívnymi opatreniami, napríklad na nákup hygienického materiálu, a výpadky príjmov, spojené s nižšou ekonomickou aktivitou. "V prvom slede ide o výpadok dane za ubytovanie a tržieb Dopravného podniku Bratislava (DPB), v druhom slede výpadok dane z príjmov fyzických osôb," spresnil Bubla.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Rozsah podľa mesta Bratislava závisí od trvania krízy. Odhad dosahov je minimálne okolo troch miliónov eur. Sú tam zarátané daň za ubytovanie, tržby DPB a daň za užívanie verejného priestranstva. "Odhad dosahu na daň z príjmov je momentálne takmer nemožné odhadnúť, ale potenciálne sa hýbeme v miliónoch eur," poznamenal Bubla.

Záväzok mesta, pokiaľ ide o avizované opravy ciest, chodníkov, verejných priestorov, podľa magistrátu platí. "Toto naďalej zostáva našou prioritou, aj keď nevylučujeme, že tieto zámery budú musieť byť konfrontované s reálnou situáciou," spresnil hovorca.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články