°C

Streda, 3. jún 2020. Meniny má Karolína, zajtra Lenka.

AKTUÁLNE Kočner má na krku ďalšie obvinenie: Na prípad upozornil zavraždený novinár

Marian Kočner
Marian Kočner
Zdroj: Topky:Ján Zemiar
16.03.2020 12:39

BRATISLAVA - Neprávoplatne odsúdeného za falšovanie zmeniek Mariana Kočnera obvinila polícia v kauze Technopol Servis. Na kauzu nepriateľského ovládnutia spoločnosti upozornil v minulosti zavraždený novinár Ján Kuciak.


Informoval o tom portál Aktuality.sk. „Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v piatok 13. marca obvinil z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku osoby J. D. a M. K," uviedol hovorca Prezídia policajného zboru Michal Slivka.

Na kauzu nepriateľského ovládnutia spoločnosti Technopol Servis upozornil v minulosti zavraždený novinár Ján Kuciak. Ten opísal podozrivé prevody nehnuteľností a majetku s osobami s napojením na Mariana Kočnera. Jeden z obvinených v kauze Jozef Dučák bol aj svedkom v kauze vraždy novinára, ako aj svedkom v kauze falšovania zmeniek TV Markíza.

PRÁVE TERAZ Ústavný súd rozhodol o Jankovskej a ďalších: Piatich sudcov môžu stíhať väzobne!

Za tento trestný čin bol Kočner neprávoplatne odsúdený na 19-ročný trest odňatia slobody. V kauze čelí obvineniu aj jeden z advokátov Kočnera Andrej Šabík. Z ukradnutia akcií spoločnosti je obvinená Denisa Pávková, ktorá mala o Technopole s Marianom Kočnerom komunikovať cez aplikáciu Threema.

AKTUÁLNE Kočner má na
Zdroj: Topky/Peter Korček

Pri konfrontácii s kauzou Technopol uviedol v minulosti Kočner, že sa jedná o "schizoidné" výmysly, a svoj podiel na ovládnutí firmy popieral. Z komunikácie cez Threemu vyplýva, že Kočner mal celú akciu zorganizovať. Ako organizátor je aj v kauze obvinený. Marian Kočner je obvinený tiež v kauze podplácania viacerých bratislavských sudcov. Obžalovaný je z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.


Galéria

Marian Kočner

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články