°C

Streda, 1. apríl 2020. Meniny má Hugo, zajtra Zita.

PRÁVE TERAZ Ústavný súd rozhodol o Jankovskej a ďalších: Piatich sudcov môžu stíhať väzobne!

Ústavný súd rozhoduje, či obvinení sudcovia ostanú vo väzbe.
Ústavný súd rozhoduje, či obvinení sudcovia ostanú vo väzbe.
Zdroj: vac
13.03.2020 04:28

KOŠICE - Ústavný súd v Košiciach od rána vypočúval 13 sudcov, ktorí sú obvinení z korupcie a ďalších dvoch trestných činov. Súhlas na väzobné stíhanie dal pre piatich. O ktorých ide, špecifikovať nechcel.


Všetci trinásti sudcovia ostávajú obvinení, pri ôsmich súd nevydal súhlas na rozhodovanie o väzbe. Pri piatich však súd s väzobným stíhaním súhlasil. O ich väzbe bude rozhodovať Špecializovaný trestný súd. Mená však predseda súdu Ivan Fiačan zatiaľ nepovedal. 

MIMORIADNE Zásah NAKA, aký Slovensko nezažilo: FOTO V putách skončilo 13 sudcov, Kočner má na krku ďalšie obvinenie

Policajti z Národnej kriminálnej agentúry zadržali v stredu ráno 13 sudcov. Obvinenia padli z trestných činov korupcie, zasahovania do nezávislosti súdu a marenia spravodlivosti. Medzi zadržanými sú okrem 13 sudcov aj jedna bývalá sudkyňa, jedna správkyňa konkurznej podstaty, jedna advokátka a dve civilné osoby.

Zadržali aj Jankovskú
Monika Jankovská opúšťa budovu
Zdroj: Jan Zemiar

Akciu vykonávala skupina Hmla, ktorá vyšetruje sudcov z Threemy Mariana Kočnera. Zadržaných sudcov po stredajších výsluchoch na NAKA v Nitre previezli do Košíc, kde sídli ÚS, ktorý musí zo zákona povoliť väzobné stíhanie sudcov.


Galéria

Ústavný súd rozhoduje, či Zadržali aj Jankovskú

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články