Utorok, 18. máj 2021. Meniny má Viola, zajtra Gertrúda.

Vyššia súdna úradníčka Veronika Š. bude v drogovej kauze stíhaná väzobne

Obžalovaná Veronika Š. (druhá sprava) pred pojednávaním
Obžalovaná Veronika Š. (druhá sprava) pred pojednávaním
Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková
09.03.2020 12:17

BRATISLAVA - Vyššia súdna úradníčka Okresného súdu (OS) Bratislava I Veronika Š. a ďalšie dve osoby obvinené v drogovej kauze budú stíhané väzobne. Rozhodol o tom v pondelok sudca pre prípravné konanie OS Bratislava V. Rozhodnutie nie je právoplatné. Informoval o tom hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak.


Väzobne budú stíhané aj ďalšie dve osoby - Andrea F. a Jozef H., ktoré polícia zadržala v stredu (4. 3.) v rámci protidrogovej akcie pod názvom Veža. "Sudca pre prípravné konanie OS Bratislava V vzal dnes troch obvinených do väzby, a to z dôvodu takzvanej preventívnej, teda z dôvodnej obavy, že by mohli pokračovať v trestnej činnosti. Súd neprijal písomný sľub obvinenej A. F. Zároveň súd nenahradil väzbu obvinených dohľadom probačného a mediačného úradníka," konkretizoval ďalej hovorca Adamčiak.

"Obvinené V. Š. a A. F. podali voči rozhodnutiu sťažnosti, o ktorých bude po doručení rozhodovať KS v Bratislave. Obvinený J. H. sa vzdal sťažnosti, a teda rozhodnutie v jeho prípade je právoplatné," dodal hovorca KS. Na trojicu zo štyroch zadržaných podal prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava V návrh na vzatie do väzby v piatok (6. 3.) z obzvlášť závažného zločinu (OZZ) nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Obžalovaná Andrea F. (vľavo) počas odchodu z prípravného konania Okresného súdu Bratislava V
Obžalovaná Andrea F. (vľavo)
Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková

Veronika Š. je už medzičasom od piatka v súvislosti s obvinením postavená mimo služby. "OS Bratislava I oznamuje, že v zmysle zákona o štátnej službe bola vyššia súdna úradníčka V. Š. postavená mimo činnej štátnej služby. OS Bratislava I sa cestou predsedu OS Bratislava I zároveň v plnej miere dištancuje od konania menovanej a uvádza, že jej konanie žiadnym spôsobom nesúvisí s činnosťou tohto súdu," uviedol v piatok Adamčiak. Ako ďalej zdôraznil, v prípade vzatia obvinenej Veroniky Š. do väzby bude OS Bratislava I striktne postupovať podľa príslušného zákona o štátnej službe.

Obžalovaná Veronika Š. (vpravo) pred pojednávaním
Obžalovaná Veronika Š. (vpravo)
Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková

Po protidrogovom zásahu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) s názvom Veža vyšetrovateľ obvinil štyri osoby. Ladislav L., Veronika Š., Jozef H. a Andrea F. sa mali zaoberať predajom kokaínu od roku 2017 až doteraz, a to hlavne v Bratislave. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. "Na obvinených Veroniku Š., Jozefa H. a Andreu F. bude spracovaný podnet na vzatie do väzby," priblížila polícia. NAKA zasahovala v stredu v noci v Bratislave, Nitre a na Záhorí. Pri prehliadkach polícia zaistila väčšie množstvo kokaínu v hodnote tisícov eur a marihuanu.


Galéria

Obžalovaná Veronika Š. (druhá Obžalovaná Andrea F. (vľavo) Obžalovaná Veronika Š. (vpravo) Obžalovaná Andrea F. (vpravo) Obžalovaný Jozef H. (uprostred Obžalovaný Jozef H. (druhý

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články