°C

Utorok, 25. február 2020. Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor.

Zvrat v prípade Sólymosovho incidentu! Polícia prelomila mlčanie, nejde o trestný čin

László Sólymos
László Sólymos
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
13.02.2020 14:10

BRATISLAVA - Januárový incident, v ktorom "hviezdil" aj minister životného prostredia László Sólymos, spôsobil otrasy na politickej scéne. Šéf envirorezortu totiž krátko po tom, ako sa o ňom dozvedela verejnosť, podal demisiu. Polícia vo štvrtok priniesla nové správy o prípade a informovala, že nešlo o trestný čin. Riešiť ho budú ako priestupok.


Incident sa odohral krátko po pol piatej poobede pred jednou z ázijských reštaurácii na Laurinskej ulici ešte 22. januára. Zasahovať museli aj policajti. Dnes už exminister životného prostredia bol jedným z aktérov, ďalším bol jeho brat. Výmenu názorov mali s personálom podniku. Obaja napokon skončili v policajnej cele, no ešte v ten deň ich aj prepustili.

Sólymos svoj čin oľutoval a povedal, že zažíva ťažké obdobie. Vzniknuté škody chce uhradiť.
Zvrat v prípade Sólymosovho
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

„Podľa doterajších informácií dvaja muži slovne ako aj fyzicky napadli personál tejto reštaurácie, pričom po ich vykázaní jeden z mužov poškodil a rozbil sklenenú výplň vchodových dverí tejto reštaurácie. Po príchode hliadka PZ dvoch mužov - L.S. a Z.S. obmedzila na osobnej slobode a eskortovala na policajné oddelenie,“ reagovali v januári ochrancovia zákona na sociálnej sieti s tým, že bola spôsobená škoda vo výške tisíc eur.

V prípade roztržky pritom polícia začala krátko na to aj trestné stíhanie vo veci trestného činu výtržníctva a vo veci trestného činu poškodzovania cudzej veci.

Napokon však incident budú riešiť ako priestupok. "Po vykonaní všetkých potrebných úkonov bol predmetný skutok uznesením povereného príslušníka PZ postúpený v zmysle ustanovení § 214 zákona 301/2005 Z. z. trestného poriadku na Referát priestupkov Okresného úradu v Bratislave," uviedli na svojej facebokoovej stránke.

Sólymos: Ľudsky som zlyhal

Sólymos sa po incidente ospravedlnil. Svoje konanie označil ako ľudské zlyhanie s tým, že zažíva ťažké obdobie v rodinnom živote. Rozhodol sa preto podať demisiu a odísť z čela envirorezortu. 

„Všetky vzniknuté škody uhradím. Ospravedlňujem sa každému, koho sa moje správanie dotklo. Som pripravený niesť za svoje ľudské zlyhanie zodpovednosť,“ povedal. „Preto podávam demisiu a nebudem sa viac k tejto veci vyjadrovať.“ Na otázky novinárov po svojom vyhlásení neodpovedal.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová na konci januára jeho demisiu prijala a dočasne poverila vedením ministerstva životného prostredia ministra dopravy Árpáda Érseka.


Galéria

László Sólymos Sólymos svoj čin oľutoval

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články