°C

Štvrtok, 21. január 2021. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Slovensko v zajatí počasia! Letecké VIDEO záplav a burácajúce vlnobitie na Dunaji

Povodne na Slovensku
Povodne na Slovensku
Zdroj: Lukáš Kučera, Igor Fodor, TASR/Alexandra Moštková
06.02.2020 16:30

DUBOVÉ/GABČÍKOVO – Utorňajšie nepriaznivé počasie si vypýtalo svoju daň. Vytrvalý dážď spôsobil vo viacerých obciach vyliatie potokov a povodne. Zaplavilo pivnice, vozovky i polia. Škody evidujú aj v Dubovom v okrese Turčianske Teplice, odkiaľ nám Lukáš zaslal video z vtáčej perspektívy. Dychberúce zábery nám poskytol aj Igor. Jeho video ukazuje rozbúrený Dunaj v Gabčíkove.


V Dubovom ako po apokalypse

Počasie narobilo problémy v Dubovom v okrese Turčianske Teplice, kde voda z rieky Turiec odrezala od okolia jeden rodinný dom. Video, ktoré nám poskytol Lukáš Kučera, z vtáčej perspektívy mapuje, ako sa vylial tamojší potok Besná voda a rieka Turiec z koryta. Zábery ukazujú zaliate cesty a polia.

Čítajte aj: Slovensko sa spamätáva zo škôd: FOTO Silný vietor naďalej sužuje viacero okresov, udrie orkán!

Z obidvoch tokov vždy pri podobných udalostiach hrozí v obci nebezpečenstvo zaplavenia nehnuteľností. „Nedošlo však k nejakým značným škodám na majetku a zdraví obyvateľov. Boli to dlhotrvajúce dažde, my sme situáciu monitorovali už od pondelka (3. 2.),“ povedal v stredu starosta Dubového Milan Lettrich. Starosta súčasne povedal, že v utorok k večeru už na meracích bodoch pozorovali pokles hladín Turca aj Besnej vody.

Besná voda podľa starostu zostala v koryte, Turiec sa však vylial, čo spôsobilo, že jeden rodinný dom bol odrezaný od sveta, bol na ostrovčeku, ale k jeho zaplaveniu nedošlo. „Tretí stupeň povodňovej aktivity sme nemuseli vyhlásiť, spolupracovali sme aj s krízovým štábom,“ ozrejmil Lettrich. „V stredu od rána je situácia stabilizovaná,“ doložil.

Voda spôsobila problémy i v niektorých ďalších obciach horného Turca, medzi Ivančinou a Slovenským Pravnom odrezala cestu.

Burácajúce vlnobitie v Gabčíkove

Desivé zábery nám poskytol aj Igor Fodor. Jeho zábery z Gabčíkova zachytávajú rozbúrený Dunaj.

Na Slovensku sa vylialo viacero potokov

V obci Streženice v Púchovskom okrese sa v utorok vyliala voda z miestneho potoka. Rozliala sa po poliach, ale aj po ceste II. triedy, ktorú na dve hodiny úplne paralyzovala.

Streženice, 4. februára.
Streženice
Zdroj: FB/Juraj Jerry Hrišo

V tom istom okrese sa v utorok v obci Horovce vylial aj miestny potok Suchlica.

V Nedožeroch-Brezanoch (okres Prievidza) zas voda v utorok zatopila miestny amfiteáter, v Tužine pozemok jedného z jej obyvateľov.

Zatopený amfiteáter v Nedožeroch-Brezanoch, 4. februára.
Zatopený amfiteáter v Nedožeroch-Brezanoch
Zdroj: TASR/Alexandra Moštková


Galéria

Povodne na Slovensku Streženice, 4. februára. Zatopený amfiteáter v Nedožeroch-Brezanoch,

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo
ZDROJ: TASR
VIDEO: Lukáš Kučera, Igor Fodor

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články