°C

Piatok, 26. február 2021. Meniny má Viktor, zajtra Alexander.

Záchranári prehľadali ruiny prešovskej bytovky: Dôležitá správa, strašné VIDEO zvnútra paneláku

Výbuch bytovky v Prešove
Výbuch bytovky v Prešove
Zdroj: Facebook/Mestskí Hasiči Lipany
08.12.2019 13:47

PREŠOV - Záchranári Horskej záchrannej služby dnes spolu so záchranárskymi psami pokračovali v hľadaní osôb v ruinách prešovského bytového domu. Ako píšu na svojej facebookovej stránke, v spolupráci s hasičmi sa zamerali na najviac poškodené 12. poschodie a priestory bývalého schodiska. V hornej časti ruiny sa však nepodarilo nikoho nájsť.


„Vzhľadom na závažné porušenie statiky budovy a s tým súvisiace riziko, sa zasahujúci záchranári pohybovali po vysadení z plošiny najmä po obvode budovy. Do vnútorných priestorov objektu mohol vstúpiť len špeciálne vycvičený pes. Aj napriek úsiliu zúčastnených záchranárskych tímov sa nepodarilo v hornej časti ruiny nikoho nájsť. Horská záchranná služba týmto vyjadruje úprimnú sústrasť všetkým pozostalým a taktiež oceňuje prácu všetkých záchranárskych zložiek,“ píšu na Facebooku záchranári.

Záchranári prehľadali ruiny prešovskej
Zdroj: Polícia SR

VIDEO zvnútra zhorenej bytovky

Hasiči z Lipian v Prešovskom kraji, ktorí pomáhali pri likvidácii požiaru, zverejnili video zvnútra zhorenej bytovky. Vidno na ňom, že celé schodisko je preč. Panelák je poškodený do takej miery, že ho je podľa odborníkov potrebné zbúrať. 

Požiar, ktorý vznikol v piatok 6. decembra po výbuchu plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove, má zatiaľ sedem potvrdených obetí. Jedna osoba je stále nezvestná. Požiar sa podarilo úplne uhasiť v sobotu 7. decembra o siedmej hodine. Na mieste zasahovalo takmer 90 profesionálnych a 29 dobrovoľných hasičov s použitím 40 kusov hasičskej techniky. V Prešove je vyhlásená mimoriadna situácia.


Galéria

Výbuch bytovky v Prešove

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články