SMUTNÉ VÝROČIE Ernesta Valka zavraždili pred deviatimi rokmi: Spomína sa aj v súvislosti so zmenkami | Topky.sk

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

SMUTNÉ VÝROČIE Ernesta Valka zavraždili pred deviatimi rokmi: Spomína sa aj v súvislosti so zmenkami

Ernest Valko
Ernest Valko
Zdroj: SITA
08.11.2019 05:55

LIMBACH/BRATISLAVA - Ernest Valko vyrastal v právnickej rodine, napriek tomu, jeho kroky smerovali najskôr k chémii. Po tom, ako zistil, že je alergický na niektoré druhy chemikálií štúdium ukončil a začal kráčať v otcových šľapajach.


Presne pred deviatimi rokmi zavraždili prominentného právnika Ernesta Valka. Jeho meno sa opäť spomína v súvislosti s kauzou falšovania zmeniek televízie Markíza, z ktorého sú obžalovaní Marian Kočner a Pavol Rusko. Obaja zhodne popierajú, že by miliónové zmenky boli falošné. Nikto živý, okrem Kočnera s Ruskom, ich však nevidel. Obžalovaní hovoria, že s nápadom na zmenky prišiel práve Ernest Valko. Ten to však už potvrdiť nemôže.

Hrob Ernesta Valka
Zdroj: Maarty

Kočner tvrdil aj to, že ho Ernest Valko zastupoval. To bolo však sporné s jeho výpoveďou v čase, keď právnika zavraždili. Vtedy tvrdil, že ho Ernest Valko nikdy nezastupoval. 

Vyšetrovanie vraždy Valka ukončené: Detaily ako zabili Valka, tieto náhody stále vyvolávajú otázky

Vražda bola vraj bola náhoda

Ernesta Valka zavraždili 9. novembra 2010 v jeho dome v Limbachu. Jeho telo bývalá manželka s dcérou vo večerných hodinách. Páchatelia mali Valkov dom niekoľko dní sledovať, a to aj zo záhradné domčeka. V osudný večer, predtým ako prišiel Valko domov, nasypali do komína chemikáliu, ktorá zapáchala v dome. 

Hrob Ernesta Valka
Zdroj: Maarty

Valko prišiel do domu a medzitým ešte telefonoval. Hovoril aj o tom, že v dome silno niečo zapácha, preto musel otvoriť okná. Cez ne sa mali páchatelia dostať dnu. Valka zabili jediným výstrelom priamo do srdca. V auguste 2018 vyšetrovatelia prípad ukončili s tým, že Valkova smrť bola dôsledkom zbabranej lúpeže. Mnoho ľudí však o tejto teórii však pochybuje, pretože z domu nič nezmizlo. Na Valkovej aktovke sa dokonca našla peňaženka, v ktorej bola značná hotovosť.

Hrob Ernesta Valka
Zdroj: Maarty

Podľa svedeckých výpovedí mal na Valka strieľať Jozef R., pričom právnika zasiahol jedným výstrelom do hrude. Vražedná zbraň bola vo vodnej nádrži neďaleko Pezinka, kde ju našli v roku 2017 vyšetrovatelia. V prípade, že Jozefovi vinu dokážu, hrozí mu 20 až 25 rokov väzenia. Druhý obvinený je Jaroslav K., ktorému hrozí za trestný čin lúpeže trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

Pri obhliadke miesta činu urobili niekoľko chýb a robili ju na viackrát. Dokonca ju robili tak nedôkladne, že druhý revolver, ktorý Valko vlastnil, našli až týždeň po jeho vražde.


Galéria

Ernest Valko Hrob Ernesta Valka Hrob Ernesta Valka Hrob Ernesta Valka

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články