Slovensko čaká veľmi teplý víkend: FOTO Má to však jeden háčik! | Topky.sk

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

Slovensko čaká veľmi teplý víkend: FOTO Má to však jeden háčik!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
07.11.2019 09:30

BRATISLAVA – Daždivé počasie nás bude sprevádzať aj počas víkendu. Dobrou správou však je, že napriek tomu bude veľmi teplo, a to najmä v sobotu. Dôvodom je prílev teplého vzduchu od juhu.


Piatok

Po prednej strane tlakovej níže nad západnou a strednou Európou bude prúdiť do našej oblasti od juhu teplý vzduch.

V noci a dopoludnia sa miestami vyskytne hmla. Ojedinele aj mrholenie či slabý dážď. Do rána sa ochladí na 7 až 2 stupne, na Orave a pod Tatrami teplota poklesne na nulu. Cez deň bude polojasno až oblačno, prechodne až zamračené. Meteorológovia avizujú teplo.

Očakávaná teplota 8. novembra o 13:00 hod.
Slovensko čaká veľmi teplý
Zdroj: SHMÚ

Najvyššia denná teplota vystúpi na 10 až 15 stupňov, no na Orave a pod Tatrami môže byť chladnejšie. Zavládne bezvetrie alebo bude pofukovať len slabý premenlivý, na západnom Slovensku prevažne juhovýchodný vietor rýchlosťou 3 až 8 m/s (10 až 30 km/h).

Predpoveď počasia.
Zdroj: Predpovede.sk

Sobota

Stred tlakovej níže sa bude presúvať zo severného Talianska cez alpskú oblasť až nad Baltské more. Zároveň prechodne zosilnie prílev teplého vzduchu od juhu.

Čítajte aj: Na Slovensko prichádza zima, meteorológ už vie, aká bude! Čoskoro čakajte snehovú nádielku

Ani druhý novembrový víkend sa nezaobíde bez dažďa. V sobotu bude oblačno až zamračené a miestami sa vyskytne slabý dážď alebo mrholenie. V priebehu dňa budú zrážky ustávať a postupne sa vyjasní. V noci a dopoludnia sa však ojedinele môže objaviť hmla. Napriek tomu bude veľmi teplo.

Očakávaná teplota 9. novembra o 13:00 hod.
Slovensko čaká veľmi teplý
Zdroj: SHMÚ
 

Najnižšia nočná teplota poklesne na 9 až 4, v údoliach bude ojedinele chladnejšie. Najvyššia denná teplota sa vyšplhá na 12 až 17 stupňov. Fúkať bude slabý, na západe a cez deň postupne aj na ostatnom území prevažne južný vietor rýchlosťou 3 až 8 m/s (10 až 30 km/h).

Predpoveď počasia.
Zdroj: Predpovede.sk

Nedeľa

Počasie v našej oblasti bude ovplyvňovať frontálne rozhranie spojené s tlakovou nížou nad Stredomorím.

Počasie sa veľmi nezmení. Aj v nedeľu bude oblačno až zamračené, hoci spočiatku bude miestami oblačnosti menej. V noci a dopoludnia sa bude ojedinele tvoriť hmla. Od juhu postupne na mnohých miestach sa vyskytne dážď alebo prehánky.

Očakávaná teplota 10. novembra o 7:00 hod.
SHMÚ
Zdroj: SHMÚ

Meteorológovia hlásia teplo. Do rána sa ochladí na 7 až 1 stupeň. Cez deň sa oteplí na 9 až 15 stupňov.

Predpoveď počasia.
Zdroj: Predpovede.sk


Galéria

Ilustračné foto Očakávaná teplota 8. novembra Predpoveď počasia. Očakávaná teplota 9. novembra Predpoveď počasia. Očakávaná teplota 10. novembra Predpoveď počasia. Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články