PREDPOVEĎ počasia: Na začiatku týždňa platia výstrahy pred búrkami, bude teplo a dusno | Topky.sk

°C

Štvrtok, 14. november 2019. Meniny má Irma, zajtra Leopold.

PREDPOVEĎ počasia: Na začiatku týždňa platia výstrahy pred búrkami, bude teplo a dusno

Zdroj: SITA/AP
25.08.2019 19:29

BRATISLAVA - Ani na začiatku týždňa neutíchnu búrky, ktoré môźu byť aj s krúpami. Meteorológovia vydali zo Slovenského hydrometeorologického ústavu vydali výstrahy takmer pre celé Slovensko. Pripravte sa však na to, že bude dusno a teplo.


Pondelok

Do našej oblasti bude od severovýchodu naďalej zasahovať okraj tlakovej výše. Zároveň sa bude vo vyšších hladinách ovzdušia v teplom a vlhkom vzduchu nad Rakúskom a severným Talianskom nachádzať stred tlakovej níže.

Predpoveď počasia.
Zdroj: predpovede.topky.sk

Cez deň bude polooblačno až oblačno, vo východnej polovici územia aj zmenšená oblačnosť. Miestami prehánky alebo búrky - aj intenzívne a s krúpami. Teplo a dusno. Najvyššia denná teplota 28 až 33, na Orave a pod Tatrami miestami okolo 26 st. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 18 st. Slabý premenlivý, na juhozápade prechodne juhovýchodný vietor 2 až 6 m/s (5 až 20 km/h). Pri búrkach vietor prechodne zosilnie.

Počasie
Zdroj: SHMÚ

Utorok

V teplom a vlhkom vzduchu bude do našej oblasti od severu až severovýchodu zasahovať okraj tlakovej výše. Súčasne bude počasie u nás od severozápadu ešte ovplyvňovať brázda nízkeho tlaku vzduchu vo vyšších vrstvách ovzdušia.

Predpoveď počasia.
Zdroj: predpovede.topky.sk

Bude polooblačno až oblačno. Miestami prehánky alebo búrky, aj intenzívne. Naďalej veľmi teplo a dusno. Najnižšia nočná teplota 19 až 14, v údoliach ojedinele okolo 12 st. Najvyššia denná teplota 28 až 33, na Orave a pod Tatrami okolo 26 st. Slabý, cez deň prevažne juhovýchodný vietor do 5 m/s (20 km/h), pri búrkach prechodne zosilnie.

Streda

Po okraji tlakovej výše, zasahujúcej do našej oblasti od severovýchodu, začne nad Slovensko od juhovýchodu prúdiť o niečo suchší vzduch. Pripravte sa na malú, miestami prechodne zväčšenú oblačnosť.

Predpoveď počasia.
Zdroj: predpovede.topky.sk

Ojedinele, cez deň v horských oblastiach miestami, prehánky. Ojedinele búrky, aj intenzívne. Naďalej veľmi teplo. Najnižšia nočná teplota 19 až 14, v údoliach ojedinele okolo 12 st. Najvyššia denná teplota 28 až 33, na Orave a pod Tatrami okolo 26 st. Slabý, cez deň prevažne juhovýchodný vietor do 6 m/s (20 km/h), pri búrkach prechodne zosilnie.

Štvrtok

V teplom vzduchu bude počasie nad našou oblasťou ovplyvňovať nevýrazné pole relatívne vyššieho tlaku vzduchu. Aj vo štvrtok bude malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Ojedinele, najmä na severe, prehánky alebo búrky. Naďalej veľmi teplo. Najnižšia nočná teplota 18 až 12 st. Najvyššia denná teplota 27 až 33 st.

Predpoveď počasia.
Zdroj: predpovede.topky.sk

Piatok

V plytkej brázde nízkeho tlaku vzduchu začne od západu cez strednú Európu postupovať studený front. Pred ním k nám bude od juhozápadu až juhu naďalej prúdiť teplý vzduch. Malá, od západu postupne až veľká oblačnosť. V noci ojedinele, cez deň miestami prehánky alebo búrky. Naďalej veľmi teplo. Najnižšia nočná teplota 18 až 12 st. Najvyššia denná teplota 27 až 33 st., na severozápade a krajnom západe aj chladnejšie.

Predpoveď počasia.
Zdroj: predpovede.topky.sk

Kompletnú predpoveď počasia vám prináša stránka predpovede.topky.sk


Galéria

Predpoveď počasia. Počasie Predpoveď počasia. Predpoveď počasia. Predpoveď počasia. Predpoveď počasia.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články