Nielen Mečiar mieri do politiky: Na Slovensku chcú vzniknúť ďalšie štyri strany, pozrite sa, aké! | Topky.sk

°C

Nedeľa, 17. november 2019. Meniny má Klaudia, zajtra Eugen.

Nielen Mečiar mieri do politiky: Na Slovensku chcú vzniknúť ďalšie štyri strany, pozrite sa, aké!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Ľudovít Vaniher
03.08.2019 18:40

BRATISLAVA - Na Slovensku by chceli vzniknúť ďalšie štyri nové politické strany. Oznámenie o zbieraní podpisov zverejnili na webstránke ministerstva vnútra. Na registráciu potrebujú minimálne 10.000 podpisov od občanov.


Mečiar sa vracia na politickú scénu! Zakladá novú stranu: PRVÉ reakcie politikov, je to nočná mora

Ide o subjekty Demokratická strana Spolu to dokážeme, Socialisti.sk, Hnutie milióna proti krutým exekúciám! a Kresťanská strana práce. Socialisti.sk je projektom neúspešného kandidáta na prezidenta Eduarda Chmelára.

Okrem týchto subjektov nedávno ohlásilo zber podpisov aj ďalších skoro 20 strán. Medzi nimi aj vznikajúca strana exprezidenta Andreja Kisku Za ľudí. Tá má podľa jej ďalšej predstaviteľky Veroniky Remišovej vyzbieraných už viac ako 10.000 podpisov. Registráciu strany ešte neoznámili. 

Eduard Chmelár
Eduard Chmelár
Zdroj: TASR/Marko Erd

Na Slovensku je zaregistrovaných viac ako 150 politických strán a hnutí. Od januára sú účinné nové pravidlá pre politické strany, ministerstvo vnútra na ne upozorňuje na svojej webstránke. Zákon okrem iného určil stranám limity na počet členov, má zabrániť kupovaniu strán a upravuje nakladanie s finančnými darmi.

Novinkou je aj to, že názov politickej strany alebo jej skratka nesmú obsahovať meno alebo priezvisko osoby, ktorá je štatutárnym orgánom, členom štatutárneho orgánu alebo členom prípravného výboru strany.


Galéria

Ilustračné foto Eduard Chmelár Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články