FOTO Pri Šali sa vykoľajil vlak: Museli presmerovať medzištátne vlaky, meškajú niekoľko hodín | Topky.sk

°C

Utorok, 28. január 2020. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

FOTO Pri Šali sa vykoľajil vlak: Museli presmerovať medzištátne vlaky, meškajú niekoľko hodín

Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky
09.07.2019 13:30

ŠAĽA – Železničná doprava v úseku medzi Šaľou a Tvrdošovcami je prerušená. Dôvodom je vykoľajenie nákladného vlaku v stanici Trnovec nad Váhom. Vlak sa vykoľajil krátko po 6.30 h.


Nehoda spôsobila meškanie vlakov, ktoré Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) odhaduje zhruba na 50 minút.  Doprava v úseku Šaľa – Trnovec nad Váhom je nahradená kyvadlovou autobusovou dopravou. V staniciach Nové Zámky a Štúrovo nebudú až do odvolania zastavovať vlaky kategórie EC, upozorňuje ZSSK. Vlaky kategórie EC budú jazdiť cez stanicu Rajka. 

FOTO Pri Šali sa
Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky

Viaceré vlaky boli odrieknuté. Napríklad, rýchlik R 831 s odchodom z Hlavnej stanice v Bratislave o 6:04 a plánovaným príchodom do Banskej Bystrice o 9:26 meškal zo stanice Tvrdošovce 115 minút. Rýchlik 811 Bratislava 8:04 - Košice 14:37 meškal v Galante 46 minút. Vlak EC 280 s odchodom z Budapešti do Prahy išiel ešte odklonom cez Nové Zámky, Nitru, Leopoldov do Bratislavy, vlak EN 477 z Břeclavi do Budapšti už cez Rajku.

FOTO Pri Šali sa
Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky

Odriekli napríklad vlaky REX 1878 Nové Zámky - Bratislava v úseku Nové Zámky - Šaľa, Os 4809 Galanta - Komárno v úseku Šaľa - Komárno, REX 1876 Nové Zámky - Bratislava v úseku Tvrdošovce - Bratislava Hl. st., Os 4808 Komárno - Nové Zámky v celom úseku či Ex 530 Banská bystrica - Bratislava v úseku z Palárikova do hlavného mesta. Rýchlik R 832 mimoriadne zastavil v Palárikove.

FOTO Pri Šali sa
Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky

Vykoľajenie nákladného vlaku v stanici Trnovec nad Váhom vyšetruje Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Šali ako podozrenie z prečinu všeobecného ohrozenia. 

Pre vykoľajenie vlaku pri Šali presmerovali medzištátne vlaky

Medzištátne vlakové spojenia v Maďarsku, ktoré prechádzajú cez územie SR, presmerovali na inú trať v súvislosti s vykoľajením nákladného vlaku na juhu Slovenska. Tieto medzištátne spoje meškajú aj niekoľko hodín, informovala agentúra MTI. Vlaky namiesto cez maďarskú stanicu Szob a cez Štúrovo premávajú do Bratislavy cez Hegyeshalom a Rajku.

FOTO Pri Šali sa
Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky

Na maďarskom úseku nebudú uvedené presmerované spoje prechádzať cez stanice Vác, Nagymaros-Visegrád a Szob. Podľa informácií spoločnosti Mávinform môžu cestujúci do týchto staníc bezplatne cestovať osobnými vlakmi z budapeštianskej Západnej stanice (Nyugati Pályaudvar).


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR, SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články