Streda, 12. máj 2021. Meniny má Pankrác, zajtra Servác.

Bratislava je blízko k prvému mrakodrapu: Eurovea 2 dostane právoplatné územné rozhodnutie

Model prvého slovenského mrakodrapu v projekte Eurovea II
Model prvého slovenského mrakodrapu v projekte Eurovea II
Zdroj: J&T REAL ESTATE
21.06.2019 11:05

BRATISLAVA - Projekt Eurovea 2 na nábreží Dunaja, medzi súčasnou Eurovea a mostom Apollo, dostane v najbližších dňoch právoplatné územné rozhodnutie pre šesť stavieb. Eurovea 2 tak môže pokračovať v povoľovacom procese. Odvolania voči projektu v územnom konaní boli zamietnuté odvolacím orgánom. Informoval o tom developer projektu spoločnosť J&T Real Estate (JTRE).


„Sme radi, že sa správnosť a oprávnenosť našich postupov potvrdila. Vnímame to tak, že zásahy do priebehu povoľovacieho procesu, ktoré náš postup spochybňovali, môžu mať rôznu motiváciu. Preto sme naďalej za otvorenú komunikáciu, či už s magistrátom, mestskou časťou a Bratislavčanmi,“ uviedol výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán. Ďalším krokom v procese výstavby je získanie viacerých stavebných povolení pre Eurovea 2.

Model prvého slovenského mrakodrapu
Zdroj: J&T REAL ESTATE

Prípravné práce na projekte Eurovea 2 sa už začali a v súčasnosti prebieha odstraňovanie environmentálnej záťaže. Súčasťou projektu je aj výstavba centrálneho mestského električkového okruhu v trase Šafárikovo námestie, Pribinova, Košická, s napojením na ružinovskú radiálu a Trnavské mýto. Električková trať by mala byť z 95 percent segregovaná, čo znamená, že v premávke električkám nebudú prekážať žiadne autá. V prípade, že by sa developer s mestom nakoniec na výstavbe trate nedohodol, neplánuje toto miesto využiť pre inú mestskú hromadnú dopravu.


Galéria

Model prvého slovenského mrakodrapu Model prvého slovenského mrakodrapu

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články