°C

Streda, 27. máj 2020. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

PRÁVE TERAZ Kauza sledovania novinárov: FOTO Veľká policajná akcia, NAKA prehľadáva domy

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Jan Zemiar
18.06.2019 11:43

BRTAISLAVA - Národná kriminálna agentúra vykonáva momentálne razie v Bratislave, v Senci a Prievidzi. Akcia súvisí s kauzou sledovania novinárov, ktoré si mal objednať Marian Kočner. Ten je v súčasnosti obvinený v prípade vraždy Jána Kuciaka. Do sledovania novinárov malo byť zapojených viacero známych osôb, medzi nimi aj Juraj Škríp, ktorého dom majú tiež prehľadávať.


Polícia o akcii informuje na sociálnej sieti. "Domové prehliadky sa vykonávajú v trestnej veci podozrenia zo spáchania trestných činov nebezpečného prenasledovania podľa § 360a Trestného zákona a porušenia dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy podľa § 377 Trestného zákona. Účelom predmetných úkonov je zaistenie počítačovej techniky a iných nosičov informácií ktoré budú následne predložené na znalecké skúmanie," píšu policajti. 

AKTUÁLNE Zásah NAKA v prípade sledovania pre Kočnera! Prehliadka baru, v ktorom sa stretávajú novinári

"Vzhľadom k tomu, že v danej veci aktuálne prebiehajú uvedené úkony trestného konania nie je možné v súčasnej dobe poskytnúť k vyšetrovanému prípadu viac informácií," dodávajú. 

Fotografie, ktoré polícia zaistila
Zdroj: FB/Polícia SR

Fotografie, ktoré polícia zaistila
Zdroj: FB/Polícia SR

Podľa informácií portálu tvnoviny.sk razia prebieha aj v dome riaditeľa Odboru hmotnej núdze a sociálnych dávok z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Juraja Škrípa, ktorý má byť do celej kauzy zapletený.

Fotografie, ktoré polícia zaistila
Zdroj: FB/Polícia SR

Fotografie, ktoré polícia zaistila
Zdroj: FB/Polícia SR

Razia v bare

NAKA vykonala v máji raziu v bare, v ktorom sa stretávali novinári. "Policajti boli slušní, ukázali mi papier s povolením na prehliadku. Či niečo našli, to sa musíte opýtať ich," povedal vtedy Ben Pasoe, majiteľ podniku. Vylúčil, že by tam chodil Marian Kočner, či Miroslav Kriak alebo Peter Tóth. Po skončení policajnej akcie ostal podnik otvorený, dokoca tam hneď prišlo niekoľko zákazníkov.


Galéria

Ilustračné foto Fotografie, ktoré polícia zaistila Fotografie, ktoré polícia zaistila Fotografie, ktoré polícia zaistila Fotografie, ktoré polícia zaistila

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články