Streda24. apríl 2024, meniny má Juraj, zajtra Marek, Marko, Markus

Milovníci behu si prišli na svoje: FOTO Bratislavského maratónu sa zúčastnili tisíce ľudí

Zobraziť galériu (7)
(Zdroj: Marek Harum)

BRATISLAVA - V hlavnom meste sa konal už 14. ročník ČSOB maratónu, na ktorý sa prihlásili tisíce ľudí. V poradí 14. ročník priniesol aj novinky vrátane úschovne bicyklov či benefitu pre bežcov zo strany mestských organizácií.

Víťazom 14. ročníka ČSOB Bratislava Marathon bol Poliak Slawomir Gawlik z klubu MarcinSwiercTeam. Trať v uliciach hlavného mesta SR so štartom aj cieľom v blízkosti nábrežia Dunaja zvládol za 2:37:17 hodiny.

ČSOB Bratislava Marathon
 (Zdroj: FB/Bratislava Marathon)

Na druhom mieste finišoval najlepší Slovák Rastislav Kalina s odstupom 2:47 minúty, tretí skončil Rus Jegor Kuzmenkov (+3:44). "Behám ultramaratóny, dnes som prišiel na maratón do Bratislavy, lebo som počul, že tu je rýchla trať. Chcel som zabehnúť čas k 2:40 h. Maratón som bežal asi piatykrát, prišiel som v rámci tréningu, nie som ani príliš unavený. Predtým som mal čas 2:46, zlepšil som sa na 2:37, je to môj osobný rekord, takže som veľmi šťastný," povedal Gawlik v cieľových priestoroch.

Milovníci behu si prišli

Na bratislavskom mestskom maratóne bola medzi ženami najrýchlejšia Češka Barbora Nováková časom 3:00:27 h. Druhú priečku obsadila najlepšia Slovenka Sylvia Šebestian, ktorá zaostala o 21 sekúnd. Tretia finišovala ďalšia Češka Taťána Stráková (+2:05).

Viac o téme: BehMaratónBratislavaČSOB