°C

Sobota, 22. február 2020. Meniny má Etela, zajtra Roman, Romana.

Neznámy vírus na strednej škole v Trnave: Vyše sto nakazených žiakov, štyria sú v nemocnici

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
28.03.2019 11:05

TRNAVA - Viac ako sto študentov Strednej priemyselnej školy v Trnave ochorelo zatiaľ na neznámy vírus, ktorý sa prejavuje akútnymi žalúdočnými problémami. Štyria sú hospitalizovaní v trnavskej nemocnici.


Vo štvrtok sa preto riaditeľ školy Ľudovít Šimun rozhodol zrušiť pre všetkých 635 žiakov vyučovanie a na piatok 29. marca vyhlásil mimoriadne riaditeľské voľno. Vedenie školy i zdravotníci predpokladajú, že štyri dni budú stačiť na zamedzenie ďalšieho prenosu.

Podľa Šimuna sa epidémia šíri od začiatku tohto týždňa v jednej triede, kde je v súčasnosti z 31 žiakov chorých 19. Postupne sa ochorenie rozšírilo po škole ďalej. Ochoreli však iba študenti, z 56-členného pedagogického zboru sú chorí len štyria učitelia a z ostatného personálu ešte menej. Škola podľa platných pokynov prizvala Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave.

"Po preskúmaní situácie bola vylúčená salmonela, ktorá má podobné príznaky, avšak s horúčkou, ktorá teraz u našich detí prítomná nie je," povedal riaditeľ školy. Podľa inštrukcií robia v priestoroch školy protiepidemiologické opatrenia. RÚVZ Trnava by mal mať vo štvrtok popoludní výsledky laboratórnych analýz príčin ochorenia.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články