°C

Streda, 23. september 2020. Meniny má Zdenka, zajtra Ľuboš, Ľubor.

Kráľ Zemplína si na verdikt súdu ešte počká: O jeho podmienečnom prepustení sa nerozhodlo

Mikuláš Vareha
Mikuláš Vareha
Zdroj: SITA/Jozef Habočík
27.03.2019 16:55

SABINOV - Podnikateľ Mikuláš Vareha zatiaľ ostáva v sabinovskom väzení, kde si odpykáva 12-ročný trest za daňové podvody. Dnešné pojednávanie vo veci žiadosti o jeho podmienečné prepustenie sudca odročil na polovicu apríla.


"Pojednávanie bolo odročené za účelom doplnenia dožiadaného spisu," informovala hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová. Návrh na podmienečné prepustenie podal riaditeľ Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon treste odňatia slobody v Prešove s tým, že podnikateľ by nosil monitorovací náramok.

Zemplínskeho veľkopodnikateľa zdržali v roku 2011 a odsúdili ho za trestné činy skrátenia dane a poistného a neodvedenia dane a poistného. Svojím konaním pri fiktívnych obchodoch medzi jeho firmami spôsobil ujmu veľkého rozsahu za približne 57 miliónov eur.

Keďže Vareha neuhradil peňažný trest 100 tisíc eur, po odpykaní pôvodného 11-ročného trestu by mal stráviť za mrežami ešte jeden ďalší rok. Pôvodný rozsudok Špecializovaného trestného súdu v kauze potvrdil vo februári 2014 Najvyšší súd SR.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články