VIDEO zo snežného pekla na východe Slovenska: Hrôza pre vodičov, toto by ste zažiť nechceli! | Topky.sk

Utorok, 25. jún 2019. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

VIDEO zo snežného pekla na východe Slovenska: Hrôza pre vodičov, toto by ste zažiť nechceli!

Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky
05.01.2019 13:42

BRATISLAVA/STARÁ ĽUBOVŇA - Na Slovensku už pár dní vládne tá pravá zima. Teploty klesajú pod nulu a aj Perinbaba nám už poslala svoje prvé poriadne pozdravy. Pre vodičov však toto obdobie nie je až také príjemné. Počasie totiž dokáže potrápiť ich schopnosti. Ak sa k hustému sneženiu navyše pridá silný vietor, môže z toho vzniknúť situácia, do ktorej by sa nerád dostal žiadny šofér. Presne takú, akú zažila aj policajná hliadka z Ľubotína.


Mimoriadna situácia na FOTO: Vodiči bojujú s kalamitou na cestách, napadlo vyše 80 cm snehu!

Polícia včera zverejnila na svojej facebookovej stránke "autentické video zo snehovej búrky", ktoré vo štvrtok nakrútila hliadka z OO PZ Ľubotín v okrese Stará Ľubovňa. "Daný úsek (Pusté pole) museli opakovane uzavrieť, aby ho cestári mohli odhrnúť. Hliadka sa chce cestárom poďakovať za ich pomoc motoristom, lebo to nemali vôbec ľahké a robili čo mohli," píše sa na sociálnej sieti.

Zo záberov je jasné, že cestári mali v tomto nepriaznivom počasí naozaj čo robiť. Kvôli silnému vetru a snehu boli podmienky viditeľnosti dosť mizivé.

Oravská Lesná
VIDEO zo snežného pekla
Zdroj: SITA/Milo Fabian

Vo štvrtok sa však počasie vyšantilo aj na mnohých iných cestách. Na severe Slovenska totiž napadlo vyše 80 cm snehu a viaceré dediny vyhlásili mimoriadnu situáciu. Snehová kalamita zastihla najmä obce v okrese Námestovo - Mútne, Oravskú Lesnú, Oravské Veselé, Oravskú Polhoru, Sihelné, Rabču, Novoť, Zubrohlavu a Rabčice. V okrese Žilina vyhlásili mimoriadnu situáciu obce Lutiše, Belá a Terchová. Na Kysuciach mali najväčšie ťažkosti so snehom v Skalitom.


Galéria

Oravská Lesná

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články