Nedeľa, 11. apríl 2021. Meniny má Július, zajtra Estera.

Kočnerova jachta je na predaj: FOTO Luxus za takmer štyri milióny, toto musíte vidieť

Kočnerova jachta je na predaj
Kočnerova jachta je na predaj
Zdroj: yachtworld.com, TASR/Jakub Kotian
16.10.2018 05:55

BRATISLAVA - Kontroverzný podnikateľ Marian Kočner je vo väzbe už štvrtý mesiac. Krátko po jeho zadržaní nariadila prokurátorka zabavenie väčšiny jeho majetku. Jedným z dôvodov bol aj fakt, že Kočner svoj majetok často prepisoval na svoju rodinu. Zrejme sa chcel vyhnúť podobnej situácii. Topky zistili, že Kočnerova luxusná jachta, ktorá sa momentálne nachádza v Španielsku, je na predaj. Viaceré zdroje nám potvrdili, že Kočner jachtu využíva.


Zdá sa, že Marian Kočner sa zbavuje ďalšieho majetku. Tentokrát ide o luxusnú jachtu, ktorá kotvila aj v Chorvátsku. Kočnerovi v auguste zaistili väčšinu jeho majetku. Niektoré z nehnuteľností previedol na svoju rodinu, aby sa poistil do budúcnosti. Platí to aj o jeho vile, ktorú oficiálne vlastní jeho manželka Karolína. 

Jachta 2013 Sunseeker
Zdroj: yachtworld.com

Kočnerova jachta je na predaj 

Podľa našich informácií má byť Kočnerova jachta Sunseeker, ktorú často využíva, na predaj. Potvrdili nám to viaceré zdroje, ktoré jachtu navštívili. Vo veci sme oslovili aj Kočnerovho advokáta Michala Mandzáka. „V tejto veci nemám žiadnu vedomosť. Nemám to ani ako potvrdiť, ani ako vyvrátiť,“ povedal pre Topky.

Jachta 2013 Sunseeker
Zdroj: yachtworld.com

Podľa zdrojov ju Kočner v minulosti často využíval. Ide o luxusnú jachtu, ktorú mal kúpiť v roku 2013 a dnes je na predaj za 3 795 000 eur. Kotvila v chorvátskom prístave Marina Lav. V súčasnosti je na predaj v španielskom Alicante. Jachta je registrovaná na Malte. S Maltou spájajú Kočnera viaceré podnikateľské aktivity.

Jachta 2013 Sunseeker
Zdroj: yachtworld.com

Kontroverzný podnikateľ si 9. decembra 2011 poslal z Belize cez Bank of Valetta na Malte na účet v Privatbanke tri milióny eur. Vo firme International Investment Development Holding, kde figuruje ako predseda predstavenstva, je akcionárom maltská firma.

Jachta 2013 Sunseeker
Zdroj: yachtworld.com

Jachta má niekoľko kajút, súčasťou ktorých je luxusné vybavenie vrátane domáceho kina, drahého nábytku či ďalšieho vybavenia, ako je práčka, sušička, chladnička a iné. Vo vonkajšej časti sa nachádza vírivka, balkónik a luxusné čalúnené posedenie či elektrický gril. Vyzerá to tak, že vybavenie plne zodpovedá cene.

Jachta 2013 Sunseeker
Zdroj: yachtworld.com

Zaistený majetok

Marian Kočner je väzobne stíhaný od konca júna kvôli údajnému falšovaniu zmeniek televízie Markíza. V súvislosti s touto kauzou prokurátorka ešte v júli nariadila zaistenie Kočnerovho majetku. Ide o prípad, v ktorom je Marian Kočner spolu s ďalšími dvoma osobami obvinený v kauze Welten.

Jachta 2013 Sunseeker
Zdroj: yachtworld.com

Kočner previedol v minulosti svoj majetok na svoju rodinu, čo je jeden zo spôsobov, ako si poistiť svoj majetok. Príkladom je aj dom, v ktorom býva spolu s manželkou Karolínou. Vila je písaná na ňu, aj preto v auguste unikla zaisteniu podnikateľovho majetku. 

Jachta 2013 Sunseeker
Zdroj: yachtworld.com

Podľa portálu Aktuality.sk Kočnerovi zaistili zmenky v celkovej hodnote 10,7 milióna eur. Kočner ich má v majetku jednej zo svojich firiem, pravdepodobne v Inkasnom servise. Ide o štyri zmenky v hodnote viac ako dva milióny eur a 26 zmeniek v hodnote 50 - 60 tisíc eur. Okrem toho Kočnerovi zablokovali peniaze na troch bežných účtoch. Prokurátorka zaistila aj akcie dvoch spoločností.

Jachta 2013 Sunseeker
Zdroj: yachtworld.com

Jednou z nich by mala byť firma Inkasný servis. Zaistených je 5 akcií v celkovej hodnote 825-tisíc eur. Spoločnosť v minulosti vlastnila aj zmenky, ktoré sú predmetom Kočnerovho sporu s televíziou Markíza. Podnikateľovi zaistili aj dom v Bernolákove, pôdu v Čunove a pozemok vedľa domu jeho ženy v bratislavskom Novom Meste. Rovnako je ťarcha aj na apartmáne na Donovaloch. 

Kočnerova jachta je na
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Kočner je v súčasnosti vo výkone väzby vo väznici v Leopoldove. Z Justičného paláca ho tam previezli začiatkom októbra. Tesne predtým jeden z obvinených v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, Zoltán Andruskó, ktorý sa rozhodol spolupracovať s políciou, uviedol, že vraždu si mal u Aleny Zsuzsovej údajne objednať práve Kočner. Mnohí miestni uviedli, že Kočner bol krstným otcom dcéry Zsuzsovej. Informáciu potvrdila aj samotná Zsuzsová, vyplynulo to z uznesenia Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici.


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články