°C

Sobota, 28. november 2020. Meniny má Henrieta, zajtra Vratko.

Na Slovákov číhajú podvodné e-shopy: Sťažnosti na tieto tri obchody neutíchajú, lacné fejky za poriadny balík!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
29.08.2018 14:00

BRATISLAVA - Nemálo Slovákov sa popálilo pri nákupe značkových vôní. Informuje o tom Úrad verejného zdravotníctva SR, ktorý tento rok zaznamenal sťažnosti od zákazníkov, ktorí nakupovali v troch internetových parfumériách. Vône sú napodobeniny a obchody sú zaregistrované v Paname.


Hlavný hygienik SR Ján Mikas v mene Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje spotrebiteľov, že nákupy v internetových obchodoch www.theperfumeshop.world, www.parfumy.website a www.vonnyparfum.club sú nebezpečné.

Slováci sa sťažujú, namiesto drahých vôní kúpili napodobeniny

Úrad proti nim od spotrebiteľov zaznamenal v roku 2018 zvýšený nárast podaní. Všetky tri  obchody sú v slovenskom jazyku a ponúkajú napodobeniny parfumov od výrobcov známych svetových značiek.       

Parfémy na internete.
Zdroj: Getty Images

Predajcovia nie sú majiteľmi licencií, obchody sú zaregistrované v Paname

„V podmienkach predaja uvádzajú, že vyobrazené originálne parfémy na stránke slúžia výlučne pre porovnanie a predajca nie majiteľom ich licencií,“ varuje Mikas s tým, že z dostupných informácií a z priložených podkladov od spotrebiteľov vyplýva, že obchody sú zaregistrované v Paname a ich prevádzkovateľom je americká spoločnosť Global Distribution Solutions.

Parfémy na internete.
Zdroj: Getty Images

Luxusné parfémy sú v skutočnosti parfumované vody v lacných fľaštičkách

V oficiálnej správe zverejnenej na stránke ÚVZ SR sa ďalej píše, že z obsahu spotrebiteľských podaní tiež vyplýva, že sľubované luxusné parfémy sú v skutočnosti parfumované vody, naplnené v lacných fľaštičkách, zabalené v papierovom obale bez celofánového prebalu a označené iba číslom vône bez povinných údajov o kozmetických výrobkoch.

Parfémy na internete.
Zdroj: Getty Images


Odporúčame aj: MEGAPODVOD na Slovensku: Dovezený ford mal stočených pol milióna kilometrov! Falšujú sa aj škody


Predávajúci nereagujú na reklamácie

Predávajúci umožňuje spotrebiteľom odstúpiť od zmluvy len v deň objednávky a nereaguje na odstúpenie od zmluvy do 14 dní bez udania dôvodu. Ak chce spotrebiteľ vrátiť tovar, predávajúci nevracia peniaze. Navyše, po realizácii platby za objednaný tovar s predávajúcim nie je možné komunikovať.

Parfémy na internete.
Zdroj: Getty Images

„Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky preto odporúča spotrebiteľom dôkladne zvážiť svoje rozhodnutie zakúpiť si parfémy vo vyššie uvedených internetových obchodoch,“ dodáva úrad.


Galéria

Ilustračné foto Parfémy na internete. Parfémy na internete. Parfémy na internete. Parfémy na internete.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články