Milovníci kávy, pozor: FOTO Ak máte doma tieto hrnčeky, radšej ich vyhoďte | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Milovníci kávy, pozor: FOTO Ak máte doma tieto hrnčeky, radšej ich vyhoďte

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
26.08.2018 13:05

BRATISLAVA – Na základe kontrol, ktoré boli vykonané orgánmi verejného zdravotníctva, bolo zistené, že na spotrebiteľskom trhu sa nachádzal sklenené hrnčeky s dekorom kávy, ktoré presahovali limitné hodnoty ťažkých kovov. Informoval Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR na svojej stránke.


ÚVZ SR v pondelok 20. augusta prijal oznámenie o nevyhovujúcom výrobku. Ide o sklenený hrnček s dekorom kávy, ktorého obsah je 200 mililitrov. Čiarový kód nebezpečného výrobku je 8581390760702. Výrobca je neznámy. Hlavný hygienik SR Ján Mikas uviedol, že spomínaný výrobok bol odobratý v obchodnej sieti.

Hrnček s dekorom kávy bol stiahnutý z trhu.
ÚVZ SR varuje pred
Zdroj: ÚVZ SR

„Podľa skúšok vykonaných Národným referenčným laboratóriom pre materiály prichádzajúce do kontaktu s potravinami v Poprade, výrobok v parametri obsah kadmia (Cd) a olova (Pb) vo výluhu vzorky (ústny okraj) do 4-percentnej kyseliny octovej za podmienok testu presahuje limitné hodnoty uvedených ťažkých kovov,“ vysvetlil Mikas.


Čítajte aj: Problémová kozmetika: FOTO Hygienik varuje pred nebezpečnými výrobkami na telo, ruky preč


Úrad upozorňuje, že uvedený výrobok sa ešte môže nachádzať v obchodnej sieti na území Slovenska. „Odporúčame spotrebiteľom, aby výrobok nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali a prípadne ho vrátili späť do miesta predaja,“ varuje Mikas.


Galéria

Ilustračné foto Hrnček s dekorom kávy

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články