°C

Pondelok, 23. november 2020. Meniny má Klement, zajtra Emília.

Epidémia osýpok neustupuje: Cez víkend v Michalovskom okrese pribudlo 11 prípadov osýpok

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
06.08.2018 11:05

MICHALOVCE – Cez víkend v okrese Michalovce, kde je vyhlásená epidémia osýpok, pribudlo 11 prípadov. Informuje o tom dnes internetová stránka michalovského regionálneho úradu zdravotníctva. Od mája, keď epidémia vypukla, bolo nahlásených 367 ochorení. V rámci protiepidemiologických opatrení bolo zaočkovaných už 3 276 osôb. V okrese naďalej trvá mimoriadna situácia a epidemiológovia monitorujú situáciu.


V Michalovciach a Strážskom neevidovali od 3. augusta do dnešného dňa žiaden nový prípad. V Kapušianskych Kľačanoch sa osýpky vyskytli u štyroch osôb, po dva prípady hlásili z Veľkých Kapušian, Ruskej a Drahňova. Jeden nový prípad bol v obci Iňačovce. Z okresu Sobrance nahlásili jeden nový prípad.

Epidémia v okrese Michalovce prepukla v máji a osýpky sa začali šíriť z obce Drahňov. V júli bola vyhlásená mimoriadna situácia a zriadený krízový štáb, ktorý vedie prednostka michalovského okresného úradu Jana Cibereová. Štáb, v ktorom sú okrem hygienikov a epidemiológov zastúpené aj ďalšie inštitúcie, prijal približne sto rôznych opatrení na zastavenie šírenia epidémie.

Krízový štáb nariadil v ohniskách nákazy preventívne očkovanie vakcínou proti osýpkam. V Michalovciach a Strážskom bol vydaný zákaz konania verejných zhromaždení a podujatí. Krízový štáb zákaz zrušil minulý týždeň v utorok vzhľadom na stabilizáciu situácie v oboch mestách.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články