°C

Streda, 25. november 2020. Meniny má Katarína, zajtra Kornel.

Horskí záchranári pomáhali turistovi vo Vysokých Tatrách a aj 73-ročnému cyklistovi

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: FB/HZS, FB/VZZS ATE,
07.04.2018 17:05

VYSOKÉ TATRY - Horskú záchrannú službu dnes dopoludnia požiadal o pomoc turista slovenskej národnosti. Nachádzal sa v Chate pri Popradskom plese a pociťoval poruchy srdcového rytmu, čo mu spôsobovalo ťažkosti.


Ako informujú horskí záchranári na stránke hzs.sk, na pomoc mu odišli záchranári z Oblastného strediska Vysoké Tatry. Po príchode na miesto udalosti pacienta vyšetrili a poskytli mu neodkladnú prvú pomoc. Pomocou terénneho vozidla bol 38 – ročný turista transportovaný k Domu HZS v Starom Smokovci, kde bol odovzdaný privolanej posádke RLP na prevoz do nemocnice.

Dnes popoludní požiadali horských záchranárov o pomoc pre 73 – ročného cyklistu, ktorý skolaboval pred reštauráciou Gader v ústí Gaderskej doliny. Do uvedenej oblasti boli vyslaní záchranári HZS z Oblastného strediska Veľká Fatra a zároveň posádka rýchlej lekárskej pomoci z Martina. Cyklistovi slovenskej národnosti bola na mieste poskytnutá neodkladná prvá pomoc a následne ho posádka rýchlej lekárskej pomoci transportovala do nemocnice.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: FB/HZS,

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články