V šarišskej osade sa vraj stalo čosi zázračné: Na vydesenú školáčku sa pozerali Ježišove oči | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

V šarišskej osade sa vraj stalo čosi zázračné: Na vydesenú školáčku sa pozerali Ježišove oči

Nová čirčianska senzácia.
Nová čirčianska senzácia.
Zdroj: TV MARKÍZA
19.05.2017 21:30

ČIRČ - Zo šarišskej obce Čirč sa stáva nové pútnické miesto na mape Slovenska. Dôvodom je Kristovo zjavenie, ktoré vraj videla 16-ročná školáčka z osady. Na tráme jednej z chatrčí sa jej mali ukázať svietiace Ježišove oči.


Kto príde k miestu údajného zjavenia cez deň, nemôže si nevšimnúť výjav na dreve, ktorý pripomína ľudské oči. Školáčka z východoslovenskej obce tvrdí, že sa v noci na dreve objavilo jasné svetlo, a potom si na ňom všimla oči. Ako zaznelo v reportáži TV Markíza, podľa obyvateľov Čirča oči na dreve predtým neboli.

Milióny veriacich môžu prísť o ilúzie: Pápež otvorene o zjaveniach v Medžugorí

Senzácia sa rýchlo rozšírila za hranice obce a do Čirča už začali prichádzať prví pútnici, napríklad zo Šarišského Jastrabia. Kto odteraz prejde okolo chatrče, nezabudne sa prežehnať. Na dome visia obrázky svätých a pod nimi horia zapálené sviečky.

V šarišskej osade sa
Zdroj: TV MARKÍZA

Či by mohlo ísť skutočne o zázrak, k tomu sa miestny kňaz nevyjadril. Čirčania si však myslia, že je to znamenie, len si nie sú celkom istí, či od Boha alebo diabla. Teraz čakajú, či sa nadprirodzená sila neohlási znova.

Pred necelým rokom sa mala zjaviť tvár Ježiša na sporáku v jednom z domov v tatranskej osade Batizovce. Aj vtedy miestni hovorili o zázraku a z domu sa stalo lokálne pútnické miesto. 

V šarišskej osade sa
Zdroj: TV MARKÍZA


Galéria

Nová čirčianska senzácia.

Nástroje k článkuZDROJ: zh
FOTO: reprofoto TV Markíza

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články