°C

Piatok, 27. november 2020. Meniny má Milan, zajtra Henrieta.

Nové odhalenia v smrti Gauliedera! Záhadná obálka, odborník hovorí o vražde

František Gaulieder
František Gaulieder
Zdroj: Facebook/František Gaulieder
27.03.2017 13:58

BRATISLAVA - Vražda? Okolo smrti Františka Gauliedera panujú stále nejasnosti. Nové informácie, ktoré vyplávali na povrch, môžu však naznačovať, že nešlo o samovraždu. Pred jeho smrťou sa totiž diali záhadné veci. Známy bezpečnostný analytik hovorí dokonca otvorene o vražde!


Kompromitujúci list

Tesne Podľa informácií TV JoJ s odvolaním sa na zdroj blízky mestskej radnici, mal tesne pred jeho smrťou prísť do podateľne list určený primátorovi Galanty a mestským poslancom. Mali byť  v ňom kompromitujúce fotky zachytávajúce Gauliedera v chúlostivej situácii. Fotky si mal pozrieť aj sám Gaulieder. So súhlasom mesta ich skartoval priamo na úrade. Na obálke bolo uvedené číslo sedem.

Vyhrážali sa mu
Nové odhalenia v smrti
Zdroj: repro foto tv joj

Analytik hovorí o vražde

Smrť Gauliedera zarazila aj bezpečnostného analytika a bývalého novinára Milana Žitného. Na svojom Facebooku napísal, že to nebola samovražda, ale vražda. "Niet pochýb, že Fera Gauliedera zavraždili. Ak šiel na hrob otcovi a volal kamarátovi, že má problém s dverami na aute, a že a by sa s tým nedalo jazdiť, tak mu zavolá, aby ho odviezol, netreba viac uvažovať o inej verzii," napísal Žitný.

Nové odhalenia v smrti
Zdroj: Facebook

Teórií je viac

Polícia našla Gauliederovo auto zaparkované v Trnovci nad Váhom a mobilný telefón sa nachádzal v uzamknutom vozidle. Služobný policajný pes nezachytil žiadnu pachovú stopu. V tejto súvislosti sa vynára podozrenie, že mohol byť exposlanec násilím vtiahnutý do iného vozidla. Rušňovodič ohlásil zrážku na trati okolo pol tretej v noci. Telo mŕtveho politika našla polícia až o štvrtej hodine ráno a jeho zranenia nenasvedčovali, že by si ľahol pod vlak. Rovnako nie je pravdepodobná ani čelná zrážka s vlakom. Tieto nevyjasnené okolnosti môžu naznačovať aj to, že exposlancovi niekto s odchodom na druhý svet pomohol.

Gaulieder z čias, keď bol poslancom parlamentu
Nové odhalenia v smrti
Zdroj: TASR/Vladimír Benko

Vzoprel sa Mečiarovi

František Gaulieder sa stal poslancom NR SR po voľbách v roku 1994, keď kandidoval za HZDS. Bol kritikom Mečiarovej vlády. V roku 1996 bol zbavený poslaneckého mandátu, čím boli podľa Ústavného súdu SR porušené jeho práva. V roku 2014 sa Gaulieder stal poslancom Mestského zastupiteľstva v Galante. V roku 2012 a neskôr aj v roku 2015 mu niekto do poštovej schránky vhodil obálku s nábojom. V minulosti mu už pred domom vybuchla bomba. Pred smrťou mu na dvor hodili tiež mŕtvu mačku.

Počul kontroverzný rozhovor

Gaulieder sa v minulosti nechal počuť, že bol očitým svedkom rozhovoru na Úrade vlády, ktorý by mohol viac prezradiť o tom, kto stál za únosom Kováča mladšieho. Jeho výpoveď má byť v utajovanom spise v kauze únosu.

Polícia vyšetruje smrť ako usmrtenie

Polícia vyšetruje smrť bývalého poslanca Františka Gualiedera aj ako usmrtenie, aj ako obmedzovanie osobnej slobody. Informovala o tom RTVS. "Polícia vo veci koná a vedie trestné stíhanie vo veci trestných činov usmrtenia a obmedzovania osobnej slobody. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme poskytovať žiadne informácie," povedala hovorkyňa nitrianskych policajtov Božena Bruchterová.


Galéria

František Gaulieder Vyhrážali sa mu Gaulieder z čias, keď

Nástroje k článkuZDROJ: Topky.sk, TMZ
FOTO: SITA/archív, repro foto TV JOJ, Facebook/archív

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články