Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

Poprad čelí škandálu, VIDEO pohľad do najintímnejších útrob mesta: Kráľovské WC za obrovskú sumu!

Na úrade v Poprade si na toalety potrpia.
Na úrade v Poprade si na toalety potrpia.
Zdroj: FB/Oliver Ondráš
17.02.2017 05:55

BRATISLAVA/POPRAD - Už ste niekedy videli zrekonštruované toalety na slovenskom úrade za viac ako 82-tisíc eur? Ak nie, máte jedinečnú možnosť si ich odskúšať v Poprade, a to dokonca aj so štyrmi turbo sušičmi za ďalších takmer 6000 eur. Nečudo, že obyvateľov tento krok vedenia mesta poriadne rozhorčil a poukazujú na to, že za túto sumu by sa už dal postaviť aj nový rodinný dom.


Vaše tipy

Aj takto to vyzerá v Poprade na pánskom wc.
Poprad čelí škandálu, VIDEO
Zdroj: FB/Oliver Ondráš

Poprad čelí škandálu, VIDEO
Zdroj: FB/Oliver Ondráš

Mesto Poprad na čele s primátorom Jozefom Švagerkom uzatvorilo v auguste minulého roka na základe cenovej ponuky zhotoviteľa, spoločnosti EXCLUSIVE DESIGN s.r.o, ktorá bola predložená v rámci zákazky s nízkou hodnotou, zmluvu o dielo. Tá sa týkala "rekonštrukcie sociálneho zázemia vo vestibule MsÚ pri zasadačkách" a jej cena sa vyšplhala na 71 981,90 eur s DPH. Zaujímavosťou je, že v rámci investícií na rok 2016 pôvodne bolo na túto rekonštrukciu vyčlenených iba 52-tisíc eur.

Dodatok k zmluve
Poprad čelí škandálu, VIDEO
Zdroj: FB, poprad.sk

V novembri podpísalo mesto dodatok k zmluve, ktorý ju navýšil o ďalších viac ako 10-tisíc a výsledná cena dosiahla 82 584,21 eur. Pribudli ďalšie položky, ktoré zahŕňali či už to stavebné práce alebo materiál. V rovnakom mesiaci sa ešte objednali od tej istej firmy aj štyri turbo sušiče rúk za 5760 eur. Výsledná suma tak presiahla hranicu 88-tisíc, za ktorú by sa dal už podľa kritikov postaviť aj rodinný dom, či kúpiť poriadny byt.

Objednávka na sušiče rúk
Poprad čelí škandálu, VIDEO
Zdroj: FB, poprad.sk

Zmluva sa navýšila o viac ako 10-tisíc eur kvôli týmto položkám.
Poprad čelí škandálu, VIDEO
Zdroj: FB, poprad.sk

Vynovené toalety sú už v prevádzke a nezdá sa, že by obyvateľov Popradu či ich návštevníkov veľmi ohúrili. Na sociálnych sieťach sa množia negatívne reakcie na konanie mesta a ľudia považujú takto vynaložené prostriedky za úplne neadekvátne. "No a že kam idú peniaze. Fuj, hanbite sa," napísala na Facebooku Slavomíra. "To snáď nemyslíte vážne, takto sa strácajú eurá?," dodal Stanislav. "Také drahé wc nemajú ani šejkovia v Dubaji," reagoval Vlado.

Poprad čelí škandálu, VIDEO
Zdroj: FB

Ľudia sa pýtajú aj na to, kto "blízky mestskému úradu si prilepšil o pár desiatok tisíc eur" či "kde skončilo ostatných 62000 eur". Nechce sa im veriť, že na rekonštrukciu toaliet musela byť poskytnutá taká obrovská suma.

Poprad čelí škandálu, VIDEO
Zdroj: FB

O reakciu sme požiadali hovorcu Mestského úradu Poprad aj priamo primátora Jozefa Švagerka, ktorý zmluvu podpisoval. Zatiaľ sa nikto z nich nevyjadril.


Galéria

Na úrade v Poprade Aj takto to vyzerá Dodatok k zmluve Objednávka na sušiče rúk Zmluva sa navýšila o

Nástroje k článkuZDROJ: szFoto a
VIDEO: FB/Oliver Ondráš, poprad.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články