°C

Nedeľa, 20. september 2020. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.

Vodiči, buďte opatrní: Na cestách hrozí poľadovica a hmla, tu si dávajte pozor!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR
31.12.2016 08:46

BRATISLAVA - Všetky sledované úseky diaľnic a rýchlostných ciest na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až vlhký. Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, v hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska sú vozovky pokryté vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu do 5 cm.


Ako informuje Slovenská správa ciest, na ceste II/536 Jánovce (I/18) - Kežmarok (I/66) je poľadovica, na cestách I/68 Mníšek nad Popradom, štátna hranica s Poľskom - Stará Ľubovňa (I/77) a cesta II/526 hranica okresov Detva a Poltár - Kokava nad Rimavicou a na cestách nižších kategórií v obvode Belá, Pusté Pole a Považská Bystrica sa na vozovke miestami nachádza zľadovatený sneh do 2 cm. Hmla s viditeľnosťou do 200 m je v okolí lokalít Sekule a Zemianska Olča.

Slovenská správa ciest upozorňuje, že pri nízkych teplotách je na mokrých a vlhkých vozovkách, na mostoch a pri vodných tokoch zvýšené riziko výskytu námrazy a poľadovice. Na ceste II/584 v úseku Srdiečko - Bystrá je nutné použiť snehové reťaze pre všetku dopravu. Cesta II/576 - Herlianske sedlo je v zimnom období neudržiavaná.

Horské priechody (HP) sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, okrem HP Vrchslatina, kde sa na vozovke miestami nachádza zľadovatený sneh do 2 cm, HP Cukmantel, Veľké Pole, Podspády a Huty, kde je vozovka pokrytá vrstvou utlačeného snehu do 5 cm. Na HP Herlianske Sedlo sa na vozovke nachádza čerstvý sneh hrúbky 5-10 cm. Pre vozidlá nad 10 m je uzatvorený HP Šútovce a úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom. HP Kremnické Bane platí úplná uzávierka cesty I/65 v km 91,700 - 96,200 do 20. októbra 2017 z dôvodu rekonštrukcie cesty I/65 (zosuv a podmytie cesty).

Cestári varujú pred hmlou i poľadovicou na juhozápadnom Slovensku

Poľadovica i hmla môžu spôsobiť problémy na cestách juhozápadného Slovenska. Upozorňuje na to Slovenská správa ciest (SSC) na svojej stránke www.zjazdnost.sk. Cestári spresňujú, že poľadovica je na všetkých cestách v celom okrese Komárno a vo východnej časti okresu Dunajská Streda. Pripomínajú taktiež, že pri nízkych teplotách sa môže námraza i poľadovica vyskytnúť na mokrých vozovkách, na mostoch i pri vodných tokoch.

Na hmlu si musia dať šoféri veľký pozor v Želiezovciach, kde je viditeľnosť do 50 m, na vzdialenosť 100 m limituje dohľadnosť hmla v okresoch Nové Zámky, Komárno a Levice. V týchto okresoch platí do 13.00 h i výstraha pred hmlou, ktorú vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). Rovnakú výstrahu vydali meteorológovia i pre okresy Senica a Skalica. Aj v týchto okresoch sa môže do 13.00 h vyskytnúť hmla s dohľadnosťou od 50 do 200 m.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články