°C

Sobota, 19. september 2020. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Británia má problém s počasím: Pre hustú mrznúcu hmlu zrušili časť letov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR
31.12.2016 06:06

LONDÝN - Hustá mrznúca hmla pokrýva juhozápad Anglicka a viaceré časti Európy a ešte v piatok si vynútila zrušenie množstva letov na dvoch najväčších britských letiskách - Londýn-Heathrow a Londýn-Gatwick, informovala stanica BBC. Letecká spoločnosť Easyjet uviedla, že zrušila 56 letov na letisku Gatwick a letisko Heathrow oznámilo zrušenie najmenej 119 letov.


Hovorca letiska Londýn-Gatwick povedal, že hustá hmla nad juhovýchodným Anglickom a časťami Európy, kam smeruje množstvo lietadiel, spôsobila meškania a rušenie letov a ospravedlnil sa za toto "nevyhnutné a poľutovaniahodné narušenie". "Cestujúcim dôrazne odporúčame overiť si u svojej leteckej spoločnosti stav svojho letu ešte pred odchodom na letisko, ak je to možné," dodal.

Letisko Londýn-City uviedlo, že odklonilo asi 26 letov a zrušilo vyše 60 prichádzajúcich a 70 odchádzajúcich letov. Podľa spoločnosti EasyJet letisko Gatwick zase odporučilo všetkým leteckým spoločnostiam zrušiť časť letov.

Hmla podľa britskej Národnej služby leteckej dopravy (NATS) narušila leteckú dopravu preto, lebo vďaka nej bol medzi lietadlami potrebný väčší odstup, aby sa tak zaručila ich bezpečnosť pri slabej viditeľnosti.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články